1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (7 oy, ortalama: 4,43 / 5)
Sevgililer günü
okey oyna

Aşk, iktidar ve mutluluk arasında bir bağ vardır. Arzu’nun da iktidarla bir bağı. Mutluluğa giden yolda ise arzuyu zamana yayılmış bir şekilde deneyimlemenin tutkusu bulunur. Zamanla eş yaşayan bu duygu, tutkunun kokusunu aldığımızda, zamanın tümünü bu tutkuyla bir arada kalmaya yönlendirir.

İnsanı Tanrı katına, seçilmişlerin mekanına çıkmışcasına mutluluğa boğan deneyim; Aşk.

Aşk, iktidar ve mutluluk arasında bir bağ vardır. Arzu’nun da iktidarla bir bağı. Mutluluğa giden yolda ise arzuyu zamana yayılmış bir şekilde deneyimlemenin tutkusu bulunur. Zamanla eş yaşayan bu duygu, tutkunun kokusunu aldığımızda, zamanın tümünü bu tutkuyla bir arada kalmaya yönlendirir.

Yön duygumuzu kaybederiz çünkü bütün işaretler arzu’nun işaret ettiği bir şeyi göstermektedir. Bizi biz yapan ahlak anlayışımıza bile dokunur. Hatta vicdan bile tanınmaz hale gelir. Seçim kabiliyetlerimizdeki başarılarımız askıya alınır. Beynin bütün veriyolları içinde tek bir şey dolaşıyordur ; Tarafından ele geçirildiğimiz Aşk. 

Bütün insanlık için geçerli eğilimlerden uzak, kişisel tercihlerin ratignlerinin yüksek olduğu, ana sözüne karşı, baba sözüne karşı, en sevdiğiniz arkadaşların ne düşündüğü önemsetmeyen bir çılgınlık. Varsa yoksa sevdiğinizdir.  Bu ay, 14 Şubat günü tam da tüm bunların sınav verdiği bir günü yaşayacağız. İnsanı bir çeşit deliliğe hapseden ve üstelik şartlı tahliye de istemeyen bir mahkumiyette iken, deliliğin resmi olarak belgelendiği, sınavdan geçtiği, doktor kontrolüne girdiği bir gün 14 Şubat Sevgililer Günü.

Ye, hisset, düşün, sev, dokun, tat, kokla. seviş. Duyu ve duygu organlarının her birine dokunmak için büyük bir fırsat sevgililer günü. Yalnızların gözyaşlarını hatırladığı, özleme ölümle husumeti nedeni ile düşmüşlerin yangılarının coştuğu gün. Daha ne demeli şu Sevgililer gününe..

Her günü sevgililer günü gibi yaşamayı, diğer özel günlerdeki gibi teklif edesi geliyor insanın ama adı kondu mu bir kere vazgeçemiyorsunuz o günden. İlle de o gün daha fazla sevilmek, bin kere söylenmiş birşeyi binbirinci kez duymak, hiç söylenmemişleri o gün duymak için bekliyorsunuz. Sevgiye direnmenin en zor olduğu, ustaca sevmek için en çok çalışılan, sevginin özellikle hatırlatıldığı günler bugünler. Anneler günü, Babalar günü, Sevgililer günü… O kadar çok günümüz var ki, birbirimizi sevmeleri hatırlamak için.

Hal böyle iken, sevgiyi her an deneyimlemek için tutkulu birşeyleri yaşama davet etmenin sihirli değneği de bazen bizim gibi içmimarların eline veriliyor. Bizler dekorasyon için boş bir mekana ait plan çizili bir kağıt ile başbaşa kaldığımızda, hissetmeye çalışırız. Bütün meselemiz, mekanı yaşayan gibi düşünmek, onun gibi hissetmek ve onun daha iyi hissetmesini sağlayacak şeyleri bulabilmektir. Optimum düzeyde rahatlık çoktan yapılması gereken birşey iken, bunun üzerindeki yaşam şartlarına olan çağrıya da kulaklarımızı, gözlerimizi kapatamayız. Hele bir de Feng Shui Uzmanı iseniz, çağrılar size ele geçirir.

Fani dünyanın acı veren deneyimlerinden ne kadar uzaklaşırsanız, mekanınız o kadar cennete döner. Cennet adına hayallerimizi süsleyen, görüntü ve kokulara yaklaştıkça, ışık saçan evler yaratabiliriz. Feng Shui Cenneti vaad etmiyor ama, onun tadında ve yeryüzünü ve yeryüzü yaşamını cennetsi yapacak şeyleri vaad ediyor. Zaten onun sırrı da kavuşmaya yakın durduğumuz bu durumda saklı.

sevgililer-gunu-hediyesi-112-660x330

BENİM CENNETİM NASIL?

Evinizi aşkla döşemek için sevilmeye layık olduğunuz hatırlayarak başlayın işe. İçmimar olmadığınızı unutun. Size gerekli olan en önemli şeye sahipsiniz. Yaşamak hakkına. Bu hakkı layığı ile deneyimlemenin sırrı, sınırlı görünen bir mekan içinde verilmiş olan sınırsız haklarınızda saklı.  Mutluluğu uzun soluklu deneyimlemek, aşkı yaşamak, acı veya ıstırapların hayal ürünü ve masal olduğu bir nefeslik aralık yakalamak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey, ona gore evinizi döşemek. Size tavsiyem uyuduğunuz yerden başlamanız. Yatak odanız, yani yatağınızın odası en kıymetli alanınızdır. Dünyanın sizden geri kalanı ile uzun uzadıya vedalaşabileceğiniz, uyku ve rüyalar alemindeki geziler ile huzura kısa yolculuklar yapabileceğiniz bir yer olduğu gibi aynı zamanda, sevdiğinize de dokunabileceğiniz bir alan.

Cennetsi bir yer yaratmanın en önemli enstrümanı sizsiniz. Tüm bunları kim için yapacağınıza karar vermek en önemli aşamanız. Kalabalık bir ailede yaşıyor olabilirsiniz, ya da evinizi bir yakın arkadaşınız ile paylaşıyor olabilirsiniz. Aİlenizle oturuyor veya mutsuz olduğunuza inandığınız bir evlilik deneyimliyor olabilirsiniz. O zaman Feng Shui ile hayatınıza yeniden hayat katmanın tam zamanı. Hayallerinizi yazın, onları gerçekleştirmek için bir köşe hazırlayın ve gizli bir dille evrene bu sihirli mektubu gönderin. Sadece bir odanız olsa bile, sadece size ait bir köşe olduğunu hissettiğiniz bir yeriniz olmalı. Hayallerinize giden yolculukta mevsimleri hatırlayın. Bu size şu an hangi mevsimde olduğunuzu söyleyecektir. Bakın odanıza ne renkler hakim. Sizin mevsiminiz nedir. Hangi mevsimde iseniz, ona ait renkleri yoğun olarak odanızda kullanmışsınızdır. Şimdi zorunluluklardan da sıyrılın ve sadece size ait olan renkleri seçin.

Sonbaharın turuncuları ile yeşil elmanın fıstık yeşilinin kokusunu almaya çalışın. Neşeli şeyler olsun hayatınızda. Bunları bembeyaz yeni bir sayfa gibi, bembeyaz bir odaya atın şimdi. Ortalık mis koktu, hayaller koktu. Rüzgarda uçuşan beyaz tüllerinizden içeri dolan havanın orkidelerinize dokunmasına izin verin. Bir çiçek köşeniz olsun ama içeride uyuduğunuz için sadece bir tane yeter. Onu da kendi gibi bembeyaz bir özel bir masanın üzerinde tutarken, yanına hayallerinize ait notları, mektupları içeren minik bir sandık bulundurun. Belki tüy bir kalem, parşomen bir kağıt şık bile olabilir. Yatak örtünüzü dokunmaya kıyamayacak yumuşaklıkta bir kumaştan seçin. Üzerinde odanızdaki turuncu ve fıstık yeşilinin en açık tonundan minik desenler olmasını seçebilirsiniz.

Müziği unutmayın. Yatak odanızda hafif müzikler çalabilmek için minik bir müzik setiniz olsun. Hatta sabah saat çalarınızı klasik bir müzik eserine ayarlayabilir ve müzik ile uyanabilirsiniz. Kırmızı gibi renkler, uyanacak mekanda aşırı enerji yükler ve tercihen huzur için başka renkleri öneriyoruz. Yatak odanızda lila tonları, krem, beyaz, çok açık fıstık yeşili, su yeşili, çok açık mavi renkler kullanırken, onlara kombin olacak tamamlayıcı renkler ile eşlik edebilirsiniz. Duvarınızda bir resim olacak ise, yattığınız yerden izleyeceğiniz bir resim olsun ve sevgi temasını içersin. Huzur versin, baktıkça özgürlüğü, mutluluğu, sevgiyi, aşka hatırlayın. Yerlerde yumuşacık uzun tüylü bir beyaz halı kendinizi bulutlarda hissetmenizi sağlayabilir.  Işıkları, düzeyi ayarlanabilir yapın. Her hangi bir saatte hem yattığınız yerden, hem de kapıdan çıkarken değiştirilebilir ayarlatın. Manzaraya çok uzaksanız veya pencereden baktığınızda yan binanın duvarını görüyorsanız, kendinize özel ışıklı bir manzara hazırlayın. Bir duvarınızı bu manzaraya ayırın. Hemen önüne bir koltuk koyup, baş ucuna güzel bir aydınlatma ile özel bir köşe hazırlayabilirsiniz. Bir deniz manzarasında sahilde oturabileceğiniz gibi, yüksek dağların eteklerinden bir vadiyi izleyebilirsiniz.

Feng Shui için doğayı hissetmeniz ve ihtiyacınız olan şeyleri bir mekanda uyum içinde bir araya getirmeniz yeterli. Bu yeterliliğe karar verecek kişi de siz ve sadece siz olmalısınız. Ne kadar önemli olduğunuzu unutmayın lütfen.

Bunu Paylaş

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

Okeyy.NET © 2018. Tüm Hakları Saklıdır. Bu Sayfada 88 sorgu 0,765 saniyede oluşturuldu.