1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (60 oy, ortalama: 3,07 / 5)
Klasik Okey
okey oyna

Klasik Okey Hakkında

Normal okey, bilinen en temel okey oyun türüdür. Oyunda amaç, ıstakalarda yer alan okey taşlarını düzgün bir sıra olacak şekilde tamamlayabilmektedir. Ancak taşların dizilimlerinde farklı şekiller yapmak da mümkündür.

Örneğin 3’lü taşların farklı renkleri ile bir seri de oluşturulabilmektedir. Bu sayede klasik okey oyununda, oyuncuların sistemlerini ıstakalarında yer alan taşlara göre ayarlamaları mümkün olmaktadır. Oyuncular, ortadan bir taş atarak ya da diğer oyuncunun son attığı taşı alarak oyunun devam etmesini sağlamaktadır.

Normal Okey Oyna

Bir oyuncu elindeki taşları düzgün bir şekilde sıraladığında ya da ortada oyunu devam ettirecek bir taş kalmadığında o el için okey sona ermiş olarak kabul edilmektedir. Bunun yanı sıra oyun puanlarında kurallara göre renkler ya da okey taşı değişik rakamlara ulaşılmasını sağlamaktadır.

klasik okey

Online Klasik Okey

Yakın geçmişe kadar okey tutkunlarının oyun erişimleri kıraathanelerden ya da kahvehanelerden sağlanmaktaydı. Bu alanda evlerine bir okey seti alarak akrabalar veya arkadaşlar arasında turnuvalar düzenlemek de mümkündü.

Klasik Okey Oyna

Ancak günümüzde normal okey oynamak için gösterilmesi gereken zahmet seviyesi bir hayli düşüktür. Pek çok oyunda olduğu gibi klasik okeyde de online sistem alternatifleri bulunmaktadır.

Bireyler internet üzerinden normal okey oyun hizmeti veren sitelerden herhangi birine üye olarak oyun katılımlarını sağlayabilmektedir. Üstelik sitelerin gerçekleştirdiği güncellemeler neticesinde artık oyun katılımlarının sağlanabilmesi için bilgisayar elzem bir ihtiyaç değildir. Mobil altyapılı siteler, akıllı cep telefonları üzerinden de okey oynama fırsatı sunmaktadır. https://www.okeyy.net/okey adresinden oyuna giriş yapabilirsiniz.

Bunu Paylaş

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

Okeyy.NET © 2018. Tüm Hakları Saklıdır. Bu Sayfada 86 sorgu 0,130 saniyede oluşturuldu.