Okey Uygulaması

Üye Girişi

Misafir GirişiNickim Askıda

Android için Okey Uygulaması

Okey Uygulaması

Okeyy.Net'de hesabınız yok mu ?

Yeni Üyelik Oluştur

Yorumlar

Okey Oyna

Okey oyna, bu oyun bilindiği üzere Türk oyunudur ve akla gelen ilk sitelerden birisi olan Okeyy.NET günümüz teknoloji ise yazılmış html5 destekli bir oyundur. Canınız sıkıldığında tek başınıza kaldığınızda bu siteden oyuna giriş yapabilirsiniz.

okey

Yeni tasarımı ile gözlere hitap eden sitemiz oyuncularını da her zaman ön planda tutarak oyun turnuvaları düzenlemektedir. Turnuva ödüllerinde çeşitlilik göstererek hediyeler yollamaya devam ediyoruz! Henüz oyun salonlarımızda oyun yapmadıysanız hemen oyun salonlarına giriş yapabilirsiniz. Sizleri oynamaya davet ediyoruz.

Canlı okey sitesi için oyun odalarımıza isterseniz Misafir girişi yapabilirsiniz. İsterseniz de kendi üyeliğiniz ile giriş yaparak puan kazanmaya başlaya bilirsiniz. Bu oyunu oynamayı bilmiyorsanız web sitemizde oyunu nasıl oynayabileceğinizi gösteren resimli ve videolu makalelere göz atabilirsiniz. Oyun da kaç taş var diye merak edenler için kısa bir açıklama yapmak gerekirse.

Real Okey Odaları

okey odaları

Oyunda toplam 106 vardır. Bu taşlar 1-13 arası 4 adet renkten oluşmaktadır. 2 adet sahte canlı okey sitesi ile birlikte toplam 108 taş bulunmaktadır. Peki hangi taş nasıl bileceksiniz? Gösterge taşının 1 üst rakamı joker yerine geçmektedir. Misal mavi 3 göstergemiz ise mavi 4 okey taşıdır. Oyunda beyaz taş joker gibi kullanılır. Yani istediğiniz her taşın yanına koyabilirsiniz.

Var olan bir çok oyun sitesi şuan eski teknoloji olarak değerlendirdiğimiz Java ile oynanmaktadır. Bir çok tarayıcı Java desteğiniz kaldırdığı için artık bu tür siteler açılmamaktadır. Html5 canlı okey sitesi oyunumuz ise istediğiniz tüm tarayıcılardan giriş yapabileceğiniz bir şekilde tasarlanmıştır. Google Chrome, Mozilla FireFox, Opera, Explorer Edge gibi daha ismini yazmadığımız bir çok tarayıcı ile giriş yapabilirsiniz. Modern tarayıcı diye adlandırılan bu tarayıcılar diğerlerine göre daha hızlı çalışır. Android ve iphone gibi telefonlarınızdan oyun oynaya bileceğinizi biliyor muydunuz? Artık bilgisayar yerine cep telefonlarınızdan oynayabileceğinizi öğrendiğinize göre salonlarını denemelisiniz.

İsterseniz oyun oynayın. Sıkıldıysanız sohbet edin! Bu oyun sadece bir oyun değildir. Çoğumuzun eğlence için yaptığı bir Aktivite’dir. En iyi arkadaşlarımızı seçtiğimiz bu oyunda ki heyecan bir başka.

Canlı Okey Siteleri

okey oyna

Türk insanının en sevdiği oyunların başında gelen bu oyunu her dönemde sevilerek oynamış ve popülerliğini sürdürmüş bir oyundur. Bilindiği her çağda bu denli popüler olmayı başarmış olan bu oyun günümüzde de milyonlarca kişi tarafından sevilerek oynanan, farklı internet siteleri tarafından üyelerine sunulmaktadır. Her zaman daha eğlenceli ve iyi bir oyun isteyen kullanıcıların bu noktada tercih ettiği en biline ve iyi internet sitesi ise, bu sitesidir.

Real Canlı Okey Oyna

okey

Bu sitede yer alan oyun seçenekleri arasından seçim yapan üyeler istedikleri masalara oturma imkanı elde ederek oyuna hemen başlayabilirler. Normal rummy oyna ücretsiz bir şekilde masa oyunu severlere hizmet vermektedir. Sitemiz sayesinde tüm oyuncular yeni kişiler ile tanışabilmek ve iyi dostluklar da ayrıca kurabilmektedir. Sağlam bir alt yapı hizmeti bulunan web sitemiz. Her an ulaşılabilir müşteri temsilcileri ve kolay kullanıma sahip site olma özelliği ile aranan her oyunun rahatlıkla bulunabildiği bir site özelliğindedir.

Real Okey Odaları Listesi

okey masa

Site tercihi yapacak olan kişilerin ilk tercihi uzun süredir kaliteli ve kesilmeyen hizmeti ile göz dolduran bir oyun sitesi olmalıdır. Binlerce oyunun bir arada bulunduğu bu sitede oyunların her türde olanına yer verilmiştir. Her yaşa ve her zevke uygun olan oyunlar içinden kendine uygun olanı ya da istediği oyunu seçen üyeler çok kısa süre içinde istedikleri oyun masasına oturarak oyunun keyfini çıkartabiliyor.

Real Okey Oyna Siteleri

okeyde bitme

Rummy oyunu meraklıları için çok güzel bir oyun sitesi olan web sitemiz. Canlı okey için tasarlanmış html5 yani cep telefonundan (akıllı telefon), tablet ve masaüstü bilgisayarlarınızdan rahatça giriş yapabileceğiniz bir oyun sitesi. Ücretsiz bir şekilde eğlenebileceğiniz sohbetli okey oyna net sitesi siz değerli kullanıcılarımız için her zaman güncellenmektedir.

Okey oyna için en iyi online alternatiflerden olan adresimiz uzun zamandan beri ara vermeden hizmet sunumu yapmaktadır. Üstelik sitemiz içerisinde gerçekleştirmiş olduğumuz güncellemeler sayesinde artık donma gibi problemler olmama garantisi ile oyun katılımı sağlamanız mümkündür.

Bu sayede internet üzerinden oynamaktan maksimum keyif almanız mümkün olacaktır. Görüntü kalitesi sayesinde gerçek oyundan hiçbir farklı kalmayan canlı okey salonları daha pratik bir kullanım avantajını da beraberinde getirmektedir. Üstelik online şekilde oyun katılımı sağlayacağınız için herhangi bir şekilde önyargılarla uğraşmak zorunda kalma ihtimaliniz de bulunmamaktadır.

Mobil Okey Siteleri

Bir oyun sitesi olarak mobil okey oyna siteleri konusunda aralıksız bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Başta genel salonlarımız olmak üzere kiralık olan salonlarımızda ya da diğerlerinde oyun katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu kapsamda hizmetlerimizden yararlanabilmek için üyeliğinizi adresimize tanımanız yeterli olmaktadır. Sitemizdeki üyelik işlemleri ana sayfamız üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Üyeliğiniz de politikalarımız gereğince detaylı kişisel bilgi paylaşımı yapmanıza da gerek yoktur. Böylece mahremiyetiniz üyelik işlemleri süresi boyunca da kolaylıkla sağlanabilmektedir. Üstelik oyun katılımı yapmak istemediğinizde sitemize üye girişi yapmayarak hesabınızı sildirebilirsiniz. Bu işlem için on dört gün boyunca mobil cihazlarından ve bilgisayarlardan adresimize giriş yapmamanız gerekmektedir.

Canlı Okey Oyunu Siteleri

Normal Okey

Normal farklı çeşitleri ile oynanan oyunlardan biri olarak bilinmektedir. Oyunun kökeni eski olduğu için zamanla birlikte yeni türleri de ortaya çıkmıştır. Canlı okey odası türün ilkidir. Buna karşın halen pek çok insan tarafından tercih edilen bu oyun sitemizden online şekilde oynanabilmektedir. 106 adet taş ile oynanan oyunca amaç anlamlı seriler yapmaktır. Seri yapabilmek için ise yan yana en az 3 taş gelmesi gerekmektedir.

Örneğin siyah 1,2 taşlarının bir seri olabilmesi için yanına siyah 3 ya da joker taşının gelmesi gerekmektedir. Böylelikle isteka üzerinde yer alan taşların tamamı kendi içlerinde anlamlı seriler oluşturmasından sonra el bitmektedir. Bir el içerisinde hiçbir oyuncu istakasını açamaz ise hiçbir puan kaybı ya da kazanımı elde edilememektedir.

Sohbetli Okey Sitelerine Giriş

Online ookkey oynamak sohbetli okey size mani olmamaktadır. Adresimiz içerisinde sohbet sistemlerimiz oldukça gelişmiştir. Böylece boş zamanların en eğlenceli aktivitelerden biri olan sitemiz, aynı zamanda sosyal bir çevre edinimi de sağlamak için kullanılabilmektedir. Sohbet sistemlerimizin kullanımı genel salonlarımızda başlamaktadır.

Ayrıca üyelerimiz kurallar dışına çıkmadan özel mesaj yolu ile de birbirleri ile iletişim kurabilmektedir. Sitemizde sohbet kurallarına uyum sağlamak oldukça kolaydır. Bunun için küfürlü, argo ya da cinsel çağrışım yapacak kelime seçimlerinden uzak durmak yeterlidir. Ayrıca muhabbetlerin ilerlemesi için iki tarafında da konuşmak konusunda istekli olması gerekmektedir. Bundan ötürü diğer üyemiz konuşmak istemiyorsa rahatsızlık yaratmamak için mesaj sistemlerinizi kapamanızı öneriyoruz.

Canlı Okey Oyunu Salonları

Mobil oyun oynamak artık her saatte mümkün olduğu kadar her yerde de mümkün olmaktadır. Aile olarak sistemlerimizin tümü mobil teknik altyapı ile zenginleştirilmiştir. Bu sayede adresimize erişimler konusunda istediğiniz modelde olan akıllı cihazların kullanımı da mümkün olmaktadır. Bu sistem internetten canlı okey olarak isimlendirilmektedir. Bazı siteler, sistemlerini uygulamalar, diğer tabirle aplikasyonlar üzerinden vermektedir.

Ancak sitemizde kullanım kolaylığı düşüncesi hakimdir. Bundan ötürü siz değerli üyelerimizin anında ulaşımları için uygulama indirmek gibi bir zorunluluğumuz bulunmamaktadır. Cihaz konusunda olduğu gibi kullanılan mobil internet tarayıcısı konusunda da üyelerimiz serbesttir. Adresimiz tim mobil internet tarayıcıları ile birlikte uyumlu şekilde çalışabilmektedir.

Okey Odaları ve Siteleri

Real okey sitesi ile normal olarak keyfi sürmek için sitemizi değerlendirmeniz yeterli olacaktır. Sohbetli sistemlerimizin yanı sıra adresimiz içerisinde kiralık salonlarımız bulunmaktadır. Bu tip salonlarımızı değerlendirmeniz halinde kendi salonunuzda yönetici olmak şansınız doğmaktadır. Üstelik odanızda farklı yöneticiler atayarak kurallar çerçevesinde kendi salonunuzu kurmanız da mümkündür.

Bunun yanı sıra adresimizde oyuncuların sayısı oldukça fazladır. Böylece zaman fark yaratmaksızın sitemiz içerisinde her an oyuncu bulunması mümkündür. Özellikle gecenin ilerleyen saatlerinde uyku tutmayan üyelerimiz kendi aralarında oyun turnuvaları bile düzenlemektedir. Samimi olduğu kadar seviyeli de olan sitemiz içerisinde siz de üyelik işlemlerinden sonra istediğiniz arkadaşlıkları kurup oyun katılım gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Okey Sitelerine Giriş

Oyun salonları sayesinde arkadaş çevreniz ile oyun oynama imkanını kaçırmak pek akıllıca olmayacaktır. Eski sitil kahvehanelerden kurtulmak isteyenler için html5 olarak tasarlanmış oyunumuzu mutlaka oynamanız gerekiyor. Yaramaz gençlik artık yetişkin hale geldi. Yetişkinlerin genel olarak oynadığı bu oyundan oldukça haz alacaksınız. Mobil Okey salonları tamamen oyun amaçlı olmakla birlikte sohbet de edilebilmektedir. Oyunun asıl amacı rakiplerden önce elini açmak ve en yüksek puanla oyunu bitirmektir.

Canlı oyun salonları arasında en gözde sitemiz gün geçtikçe çoğalmaktadır. Kullanıcının çoğalması ile birlikte daha çok sohbet ve oyun oynayan oyuncularımız puanlarına puan katarak 1. olmak için yarışıyorlar.

Canlı Okey Siteleri

Bu salonların asıl amacı internette oyna ve eğlenceyi yaşamaktır. Oyun oynamayı amaç olarak değil hobi haline getiren Türk insanı gün geçtikçe daha da tecrübeli bir oyun sergiliyor. Usta oyuncuların yer aldığı Web sitemizde turnuvalarımız devam etmektedir. Bu turnuvalar sayesinde dönem dönem en iyi oyuncularımızı seçiyoruz. Canlı ve heyecanlı bir oyun için ellerinden geleni yapan masa oyuncuları sayesinde heyecan geçtikçe artıyor. Bu oyunu 7’den 70’e herkes oynayabilir. Fakat sitemiz de yaş sınırı olduğu için 18 yaş ve üzeri oyuncular kabul edilmektedir.

Hayatın farklı anlarında, farklı insanlarla oyun oynamak ve yeni insanlarla tanışmak oyunun asıl amacı haline gelmiş gibi. Oyun sitemize dikkat ettiğimizde oyun kadar sohbet de yapılmaktadır.

İki kişilik (2) Okey Oyna

Tek kişilik oynamaktan çoklu oyunlara kadar artık her türlü imkana, internetten erişim sağlamak mümkündür. Üstelik , kökeni en eskiye dayanan ve halen eğlenceli kabul edilen nadir oyunlardan biridir. İlk zamanlarında düz okey alternatifleri yoğunlukla kullanılırken günümüzde farklı türleri de kullanımlara açılmıştır. Çanaktan, 101’e kadar değişen oyun şeklinde araştırmalar yaparak saniyeler içerisinde erişim sağlamak mümkündür. Üstelik artık sitelerde deneme sistemleri de aktiftir. Yani sitelere giriş yapıldığında üyeliksiz oyunu alternatifleri kullanılabilmektedir. Kullanımda olan alternatifler sayesinde se kişisel veri paylaşımı yapılmadan oyun katılımları gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca imkanlar, taş çalma sıkıntısını ortadan kaldırarak güzel okey siteleri olanaklarını da meraklılarına sunmaktadır.

a alternatifleri yoğunlukla kullanılırken günümüzde farklı türleri de kullanımlara açılmıştır. Çanaktan, 101’e kadar değişen oyun türlerine Google oyun salonları şeklinde araştırmalar yaparak saniyeler içerisinde erişim sağlamak mümkündür. Üstelik artık sitelerde deneme sistemleri de aktiftir. Yani sitelere giriş yapıldığında üyeliksiz kalabalık oyna alternatifleri kullanılabilmektedir. Kullanımda olan alternatifler sayesinde kişisel veri paylaşımı yapılmadan oyun katılımları gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca imkanlar, taş çalma sıkıntısını ortadan kaldırarak güzel okey salonları olanaklarını da meraklılarına sunmaktadır.

Online Real Okey Oyna

Online okey sitesi, oynanabilmesi için öncelikle site tercihlerinin yapılması gerekmektedir. Artık sitelerde dostlar sitesi farklı pek çok isme kadar oyun odası bulunmaktadır. Oyun odalarına giriş yaparak istenen masalardan herhangi birine oturup 7/24 ahoy oyna keyfi sürülebilmektedir. Ayrıca kontrolleri yetkililer tarafından yapılan sohbet odalarında küfürden uzak, seviyeli oyun arkadaşları bulunması da mümkündür. Bunun için sohbetli oyun odalarında bulunan masaları tercih etmek gerekmektedir. Sadece oyuna odaklanmak isteyen bireylerin sohbet ayarlarından mesaj bölümlerini kapatmaları da olanaklar arasında yerini almıştır. Aynı şekilde sayılı oynarken radyo gibi ekstra seçeneklerin kullanılıp kullanılmayacağı da bireylerin tercihlerine bırakılmıştır. Bu sayede oyunlardan alınan keyif miktarları maksimuma çıkarılmaktadır.

En Kalabalık Okey Siteleri

Bilgisayara karşı kalabalık okey sitesi, özellikle internet bulunmadığı zamanlarda pek çok kimsenin ilk tercihidir. Ancak internet oynamanın daha çok sevildiği bir gerçektir. İnternetten kalabalık okey oyna için oyunun kurallarını ve temel internet kullanımını bilmek yeterlidir. Siteler, üye olma şartı aramaksızın oyun deneyimi elde edilme şansı tanımaktadır. Fakat 2 kişilik de diğer seçenekleri deneyimleri ile de üyelik yaptırmak her daim avantajlıdır. Çünkü bu sayede oyun neticesinde kazanılan puanlar hesaplara anında eklenmektedir. Flash okey neticesinde puanların birikmesi ise, üyelerin kıdemlerini artırmalarını sağlamaktadır. Oyunlara giriş için zaman aralığı da belirtilmemiştir. Bu sayede normal oyun için gecenin ilerleyen saatleri de sabah erken zamanlar da tercih edilebilmektedir.

İnternetsiz Okey Nasıl Oynanır?

İnternetsiz oyna için öncesinde belli hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Çünkü oyun internet üzerinden indirilerek işe başlanmalıdır. Üstelik indirme işlemleri mobil cihazlara da bilgisayarlara da kolaylıkla yapılabilmektedir. Parasız oynamak olarak da bilinen indirmeler ücrete tabii tutulmamaktadır. Oyunların kurulumunun yapılmasının ardından internet olmadığı zamanlarda da giriş yapılma şansı doğmaktadır. Üstelik internet erişimi sağlandığında yenilenen bilgileri profillere otomatik bir şekilde aktarılmaktadır. Bunun yanı sıra vip oynama sistemleri de çevrimdışı oynarken çalışmaktadır. Oyunlarda kazanmak ihtimalini artırmak da kullanıcıların elindedir. Okey oyunu taktiklerinin kullanımı kazanma ihtimalini her daim artırmaktadır. Ayrıca taktikler 3 kişilik oynama gibi çoklu oyunlarda da kendini göstermektedir.

Okey Oyunu Oynamak İstiyorum!

Bedava oky oynamak internet sayesinde mümkün. Masaüstü okey sistemlerinden tüm olanaklar artık ücret ödemek zorunda kalınmadan kullanılabiliyor. Aynı şekilde sistemli oynamaktan da para talepleri yapılmıyor. Bu sayede hayat pahalılığının arttığı şu günlerde okey oyna siteleri düşüncesi ile belli maliyetlere katlanmak zorunda kalmadan keyifli zaman geçirilebiliyor. Üstelik gezginler oyna ile ücretsiz keyfi her yere taşınabiliyor. Çünkü kral okey oyna olanakları mobil cihazlarda da sorunsuz olarak çalışıyor.

Online Real Okey Siteleri

4 kişilik oynamak için gerçek hayatta kişi sayısının tamamlanması için uzun süre beklenmesi gerekmektedir. Ancak internetteki salonları, her daim kullanıcılarını beklemektedir. Bu sayede saat fark etmeksizin sahte oynayarak eğlenmek mümkündür. Üstelik internetten renkli oynamanın yeni insanlarla tanışma gibi bir avantajı daha vardır. Bu sayede süper oynarken bir yandan da sosyalleşmek şansı elde edilmektedir. İnternet hızlı okey siteleri konusunda da artı sağlamaktadır.

Seri oyunlar sayesinde zaman kaybı yaşamaksızın profesyonel kimselerle aynı masalarda oyun katılımı sağlanabilmektedir. Şeker gibi odalarda keyifli muhabbetlerin radyo yayınları ile desteklenmesi de çevrimiçi sistem avantajlarındandır. Ayrıca radyolarda oyuncuların özel olarak istek parça talep etmeleri de imkanlar dahilindedir.

Tavla, batak gibi oyunların yanı sıra masa oyunları içerisinde yer alan okey ile ilgili kendinizi geliştirmek ve yeni taktikleri kazanmak isterseniz, bu konuda sizlere hizmet verecek olan çok fazla sayıda siteyi bulmanız mümkün olacaktır. Çoklu kullanıcılarla birlikte oynayabileceğiniz bu oyun sayesinde vaktinizin eğlenceli bir şekilde geçeceğinden emin olacaksınız.

Okey oyna, oynamak isteyenleri bir arada toplayan ve canlı masalarda bu keyfi yaşatmakta olan sitelerin kullanıcılarına sunduğu pek çok imkan bulunmaktadır. İşlerinizi kolaylaştırmak amacıyla otomatik olarak taşlarınızı dizebilmenizi sağlayan sistemleri ile daha da eğlenmenizi sağlayacak olan adresleri hemen ziyaret edebilirsiniz.

Üyeliğinizi başlattığınız andan itibaren sizinle birlikte aynı oyunu oynayarak keyfini çıkarmak isteyen kişilerle sohbet halinde olabilir, eşli veya tekli masalarda bu eşsiz dakikaları yaşayabilirsiniz.

Mobil Okey Oyna

Son dönemlerin olmazsa olmazlarından birisi mobil oyun uygulamalarıdır. Bunlar arasında yer alan oyunlardan birisi olarak okey oyna seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Birkaç tıkla mobil cihazlarınıza indirebileceğiniz bu oyunlar sayesinde rahat edebilirsiniz.

Sizleri de bu keyifli dakikaları yaşamaya davet eden okey siteleri arasında güvenilir ve ücretsiz olan adresleri seçebilirsiniz. Böylelikle internet üzerinden telefonlarınızda kolaylıkla kullanabileceğiniz uygulamalara sahip olabilir ve kalıcı dostlukları böylelikle kurabilirsiniz.

Taşlarınızı dizerken renklere veya sıralı olmasına özen göstermeli, okey taşına dikkat etmeli, diğer oyuncuların attığı taşları kontrol etmeli ve daha fazla kazanmak için taktik geliştirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Oturduğunuz yerden günün her saatinde eğlenmek amacıyla masa oyunlarını oynamak istiyorsanız, bunlar arasında yer alan okey ile ilgili tüm erişimi sitelerimizden sağlayabilirsiniz. Bu sayede isterseniz çoklu giriş imkanını bularak, isterseniz de popüler salonlardaki masalarda okeyi oynamanın tadına varabilirsiniz.

Daha önce bu oyunu oynamayanlara dahi sorunsuz bir şekilde öğrenme imkanı veren adreslerimizdeki içerikler sayesinde kolayca istediklerinizi elde edebilirsiniz. Çevrim içi pek çok oyuncuyla aynı anda bu keyfi yaşamanıza olanak veren sitelerimizden ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Kolayca Okey Oyna ve Öğrenme

Her kullanıcının 14 taşla, oyuna başlayan kişinin ise 15 taşla başladığı ve taşları renklerine veya sıralı düzene gire dizdiği oyunda okey taşına dikkat etmeleri gerekmektedir. Okey oyna seçeneklerini bulabileceğiniz sitelerimize ilk olarak üye olmanız gerekmektedir. Dörder kişilik masalardaki boş yerlere oturarak canlı okey oyunlarına hemen dahil olabilirsiniz.

Istakanızın üzerindeki tüm taşların dizili olması halinde, boşta kalan tek bir taşı masaya bırakmanız durumunda oyun sona erecektir. Bu sırada yan oyuncunun size atacağı taşları da takip etmeniz son derece önemlidir. Her ne kadar şansa dayalı bir oyun olduğunu düşünseniz de, kullanacağınız taktiklerin önemli olduğunu göz ardı etmemeniz gerekmektedir.

Diğer oyuncuların attığı taşları da takip ederek, elinizdeki gelme ihtimali olan veya olmayan taşlara göre oyununuzu sürdürmeli ve elinize göre serilerinizi devam ettirmelisiniz. Kolayca okey oyna ve öğrenmenin yollarını arıyorsanız, hemen adreslerimize gelebilirsiniz.

Online Real Oyun Keyfi

İnternet üzerinden oyun oynayabileceğiniz eğlenceli bir site olan ve canlı okey odaları ile sizlere okey oyunun keyfini yaşatan bir site olan okeyy.net sitesi tek kişilik okey, eşli okey, dul okey, klasik okey, yüzbir okey, zynga okey gibi çok fazla oyun türünü sizlere sunuyor. Okey oyna isteyen her kesimden ve her yaştan insana hizmet veren bir oyun sitesi olan okeyy.net sitesi bayanlara özel okey odalarına sahip özel bir site olma özelliğine sahip.

Okey oyna sizi rahatsız edebilecek olanlara karşı önlem olarak kurulan hanımlara özel odalarda sadece hanımlar yer alıyor. Bu özellik ile karşı cinsten birinin gelip sizi rahatsız etmesine izin verilmiyor. İteğinize bağlı olarak diğer oyun odalarına girerek okey oyna.

Tek Kişilik Okey

Okey oyun sitesi olarak sizlere canlı okey oyununu tek başınıza oynama imkanı da sunuyoruz. Oyun sırasında oyuncuların masadan ayrılarak oyunu yarım bırakması riskine karşı sizi koruyacak bir önlem olarak geliştirilen tek kişilik okey oyunu 3 tane bot ile birlikte oynadığınız ve sizin dışınızda kimsenin oyunu yarım bırakıp gidemediği bir okey türüdür.

Tek kişilik okey oyunu ile birlikte 2 ve 4 kişilik okey oyunlarını da oynayabiliyorsunuz. Bu oyun türlerinde oyunu yarım bırakıp gidecek oyuncuya masa kurulumu sırasından belirlenen ceza puanı kadar ceza verilmektedir. Okeyy.net sitesi keyifle oyun oynayabilmeniz için sizlere alternatif oyun imkanları sağlamıştır.

Siteye tıkladığınızda okey oyununa başlamak için bir giriş ekranı açılacaktır. Yeni oyuncuların oynayabilmeleri için önce bir hesap açmaları gerekir. Adınızı, e-posta adresinizi girin ve bir şifre seçin. Zaten hesabı olan oyuncular oyuna girmek için e-posta ve şifreleri ile giriş yapabilirler.

Lobi ve Masaya Katılmak

Giriş yaptıktan sonra lobiye gireceksiniz. Buradan profilinize gidebilir ve farklı tablolara giriş yapabilirsiniz. Ekranın ortasında mevcut tüm tabloların bir listesi bulunmaktadır. Seçilen masaya giriş yapın. Seçilen tablo şimdi yeni bir sekmede açılacaktır. Ekranın altında sekmeler görülebilir, oyundaki tüm ekranlar arasında kolayca geçiş yapılabilmesini sağlar.

Oyun Oynamak

Bir masaya katıldıktan sonra, şimdi okey oyna ekranındasınız. Sol üstte oynadığınız oyunun bir özetini görebilirsiniz. Alt kısımda masa seçeneklerini değiştirme, oturma ve masadan ayrılma düğmeleri yer almaktadır. Ortada oyundaki diğer oyuncuları ve tur bilgilerini görebilirsiniz. Sağ üstte, masadaki diğer oyuncularla sohbet edebileceğiniz bir sohbet kutusu bulunmaktadır.

Ekranınızın merkezinde, karolarınızı altında tutan oyun rafınızla birlikte oyun masası bulunur. 4 oyuncunun her biri masanın 1 tarafına oturur. Oyunu oynamak için kullanılan düğmeler oyun rafının her iki tarafındadır. Sıra ve atma düğmeleri rafın sağında yer alır. Bir taşı tahtanızdan atmak için, atma yığının üzerine de sürükleyip bırakabilirsiniz.

Rafınızda kümeler oluşturmak için döşemeleri birbirlerine doğru sırayla yaklaştırın veya fareyi gruplamak istediğiniz döşemelerin üzerine sürükleyin. Döşemelerin üstündeki çubuk, setlerin her birinin ne olduğunu gösterir. Bir oyuncunun takımlarını masaya koymasının birkaç yolu vardır. Tümünü düzenleme düğmesi ile oluşturduğunuz tüm setleri masaya otomatik olarak yerleştirirsiniz.

Bir seti masaya tek tek yerleştirmek için bir seti sürükleyip bırakabilir veya set çubuğunun solundaki oku tıklatabilirsiniz. Bir hata yaparsanız, masaya koyduğunuz setleri veya taşları geri almak için geri al düğmesini kullanabilirsiniz.

Türk oyunları arasında okey oyna oldukça popülerdir. Oyun, 106 taş setiyle oynanır. Karoların yüzleri 1’den 13’e kadar numaralandırılmış ve sayıları 4 farklı renkte basılmıştır. Renkler kullanılan Okey setine göre değişmekle birlikte her sayıda sekiz taş bulunmaktadır: iki kırmızı, iki sarı, iki mavi ve iki siyah. Ayrıca, numarasız iki özel taş vardır. Bunlar oyunda ‘joker’ olarak bilinir.

Okey kurallarında, çok sayıda değişken vardır. Okey, değişkene bağlı olarak farklı miktarlarda oyuncularla oynanabilir.

Okey 101’in Resmi Kuralları

Okey 101, 4 oyuncu ile birden fazla turda oynanır. Oyunun amacı oyunun sonunda mümkün olduğunca az puan toplamaktır. Tüm turlar tamamlandıktan sonra en az puana sahip olan oyuncu kazanan olarak ilan edilir. Noktalar karonun yüz değerine göre belirlenir (örneğin, kırmızı 3 = 3 puan ve siyah 11 = 11 puan).

Tahtadan çekilecek taş kalmadıysa veya oyuncuların biri elini tamamladığında bir raunt tamamlanır. Önceden belirlenmiş bir turda (örneğin 3,5,7,9 veya 11 tur) bir oyun oynanır.

Oyuna Başlamak

Rastgele bir dağıtıcı seçildikten sonra, her oyuncuya 21 taş verilir ve dağıtıcı 22 taş alır. Karoların geri kalanı yüzüstü sıraya konur ve jokerin ne olacağını gösteren 1 karo açık bırakılır. Oyun saat yönünün tersine oynanır. Dağıtıcı okey oyununa 1 taşını atarak başlar. Sıra sonra sağdaki oyuncuya geçer.

Bir oyuncu, sıradan bir taş alarak ya da önceki oyuncu tarafından atılan taşı alarak oyuna başlar. Oyuncu daha sonra açılır (setlerini masaya koyar) ve / veya masadaki setlere ekler. Eğer oyuncu set açamaz ise, taşların 1 tanesini elinden atarak dönüşü tamamlarlar. Bir oyuncu, tüm elini bitirirken bile, dönüşü bitirmek için her zaman bir taş atmalıdır.

İnternet üzerinde çok fazla vakit geçiren kişilerin yararlandıkları okey oyna seçenekleri ile pek çok kullanıcının bir arada oldukları salonlarda toplandıkları görülmektedir. Böylelikle vaktinizi eğlenerek geçirirken, diğer kullanıcılarla sohbet etme imkanı bulabilir veya oyunla ilgili taktiklerinizi paylaşabilirsiniz. Tüm bu hizmetleri bulabileceğiniz adreslerimize gelerek, üyelik adımlarını hemen tamamlayabilirsiniz.

Böylece dörder kişiden oluşan masalarda kendinize hemen yer bulabilir ve bir an önce oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. İlk olarak başlayacak kişide 15, diğer kişilerde ise 14 taşla başlayan oyunda serileri renklerine göre veya sıralı olarak dizmek gerekmektedir. Yan taraftan gelecek taşları da işinize yaraması halinde alarak, elinizdeki işe yaramayan taşları yan oyuncuya atmanız gerekmektedir. Diğer kullanıcıların attığı taşlara göre, elinizdeki perleri tamamlamak üzere oyunu sürdürebilir veya gelmeyeceğinden emin olduğunuz taşları elinizden çıkarabilirsiniz.

Online Okey Oyna

Eksik taşlarınızı tamamlama üzerine kurulu olan oyunda serilerinizi tamamlayarak, boş kalan son taşınızla biterek kazanan kişi olabilirsiniz. Tüm bunlar için okey siteleri arasında kaliteli bir şekilde hizmet veren ve ücretsiz oyun oynama imkanı sunan adreslerimize gelebilirsiniz.

En az üçlü şekilde oluşturabileceğiniz seriler ile masa oyunları arasında en basit ve kolay öğrenilen bu oyuna başlamak için adreslerimizi ziyaret edebilirsiniz. Böylelikle oyunla ilgili hiçbir fikriniz olmasa dahi sizleri yönlendirecek olan sistemlerimiz sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Videolu anlatımların bulunduğu adreslerimizde sizlere okeyi öğretecek olan pek çok imkandan yararlanabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla birlikte vakit geçirirken vazgeçilmez oyunlardan birisi olan okey oyunu ile ilgili internet üzerinden de aynı imkanları bulabilmek için çeşitli sitelerden faydalanabilirsiniz. Bu siteler sayesinde daha önce bu oyunu bilmeyen kişiler için paylaşılan videoları izleyebilir, kendinizi oyunla ilgili geliştirebilir ve gerçek yaşamınızdaki arkadaş ortamlarını kurabileceğiniz canlı masalara katılabilirsiniz.

Böylece oyunu oynarken bir yandan hoş vakit geçirirken, diğer yandan oyun içerisindeki kurallara uygun şekilde kazanmanın yollarını keşfedebilirsiniz. Elinizdeki tüm taşları renklere veya sıralı olarak dizerek, elinizdeki son taşla bitmenin heyecanını yaşamak için sizleri beklemekte olan çok sayıda siteyle karşılaşabilirsiniz.

Gerek bilgisayarlarınızdan, gerekse mobil cihazlarınızın uygulama marketlerinden indirebileceğiniz okey programları sayesinde ücretsizce bu oyunu oynamanın tadını çıkarabilirsiniz. Oyun içerisindeki puanlarınızın birikmesiyle birlikte daha yüksek sıralamalara da ulaşmanız mümkün olacaktır.

Çevrimiçi Okey Oyna

Karşınızdaki canlı kişilerle oyun oynamanın zevkini çıkarmanızı sağlayan adresler sayesinde okey başta olmak üzere pek çok masa oyununu bulabilirsiniz. Okey oyna seçeneğini tıkladığınız andan itibaren sizden istenecek olan üyelik bilgilerini girmenizin ardından kısa sürede bağlanacağınız masalardaki yerinizi seçtikten sonra hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Keyifli dakikalar geçirmenizi sağlayacak olan masalarda işinizi kolaylaştıracak olan yönlendirmeleri görebilirsiniz. Seçenekleri incelediğinizde elinizi otomatik olarak seri veya çift olarak dizmeniz mümkün olacaktır. Buna benzer detayları bulabileceğiniz adreslerde, size ayrılan süreler içerisinde oyunlarınızı sürdürerek, hamlelerinizi kazanmaya yönelik olarak tamamlayabilirsiniz.

Bu şartlar siz ve okey oyna oyunları arasında oyunlarımızla ilgili herhangi bir hizmetle ilgili yasal bir anlaşma oluşturur. Oyunlarımıza erişerek ve oynayarak, bu şartları, gizlilik politikamızı ve çerez politikamızı kabul ettiğinizi kabul edersiniz. Sitemizde oynayan müşterilere bahis vergisi veya başka bir vergi uygulanmamaktadır.

Bir hesap açarken veya web sitesinde oynarken, müşteri sanal oyuna ilişkin ülkede yasaların uygulanmasından bireysel olarak sorumludur. Ülkenizdeki oyun yasalarını veya ilgili yönetmelikleri dikkate almanızı öneririz.

En az 13 yaşında olduğunuzu ve 13 ila 18 yaşları arasındaysanız, yasal vasinizin bu şartları gözden geçirip kabul ettiğini ve okey oyna için açıkça onay verdiğini kabul edersiniz. Kayıt sırasında belirttiğiniz yaşın doğru olduğunu onaylıyorsunuz. Gönderilen yaşın doğru olmadığını fark edersek, hesabınızı kapatma hakkımızı saklı tutarız.

Bu şartları istediğiniz zaman adresimizi ziyaret ederek bulabilirsiniz. Güncellenmiş sürümü adreste yayınlayarak bu şartları güncelleme hakkını saklı tutarız. Ürün veya hizmetlerimizin niteliğini değiştiriyoruz, teknik veya yasal nedenlerle veya işimizin ihtiyaçları değiştiği için. Müşterinin oyunlarımızı kullanmaya devam etmesi, güncellenmiş kuralları kabul ettiğini onaylar.

Sanal Mallar ve Sanal Para

Oyunlarımız gibi sanal para birimleri gibi oyunlarımızda kullanılacak ürün veya hizmetleri içerebilir. Sanal para ve sanal malları bizden gerçek para ile satın alabilirsiniz. Sanal para ve sanal malların hiçbir zaman bizden veya bir başkasından gerçek para, gerçek mal veya gerçek hizmetler ile değiştirilemeyeceğini kabul edersiniz.

Sanal ürünler veya sanal paraya sahip değilsiniz, bunun yerine bunları kullanmak için sınırlı bir kişisel iptal edilebilir lisans satın almış olursunuz. Sanal mallar veya sanal para bakiyesi saklanan herhangi bir değeri yansıtmaz. Herhangi bir sanal parayı veya sanal malları size karşı hiçbir yükümlülüğü olmaksızın kontrol etme, düzenleme, değiştirme veya kaldırma hakkını saklı tutarız.

Okey’in tarihi, şüphe yok ki, okey oyna kısmındaki her remi oyunun tarihi ile doğrudan bağlantılı. Çünkü Okey temelde ürkütücü bir oyun biçimidir ve tarihini her bir ürkek oyun tipiyle paylaşır. Bu taş oyunlarının çoğu, benzer bir yapıya sahiptir. Desenlerdeki benzerlik, taş çekme ile ilgili kurallara baktığımızda ve taşları atmak söz konusu olduğunda oldukça belirgindir.

Temel olarak oyuncu, setler ve koşular oluşturmak için taşları (veya bazı varyasyonlardaki kartları) kullanır. Bir set, aynı renkteki ardışık taşlardan yapılırken, aynı değere ve farklı renklere sahip 3 ila 4 döşemeli bir gruptur. Bir sette sahip olmanız gereken minimum taş /kart sayısı oyun kurallarında belirtilir.

Farklı Coğrafyalarda Okey Oyunu

İnanılmaz ancak okey oyunlarının ilk önce yaklaşık 2 yüzyıl önce ortaya çıktığına inanılıyor. Bazı tarihçiler, okeyin 19. yüzyıl boyunca New York’ta ortaya çıktığını söylerken, diğerleri ana kökenlerinin bazı açılardan oldukça benzer olan bir oyun olan Çin Mahjong’una dayandığını düşünüyor.

Okey tarihinin evriminin, esasen oyunun şu anda sahip olduğu çevrimiçi popülerlik nedeniyle devam edeceğinden eminiz. Başka bir olasılık, İspanyol topluluklarının batı ülkelerine göç ederken etkileri nedeniyle günümüzdeki okey oyununu şekillerdirmiş olabilecekleri. Conquian oyununun varlığını biliyoruz. Rummy’nin en popüler formlarından biri olan Gin Rummy ile birçok benzerliği paylaşıyor.

Bazılarına göre bu oyun bugün oynadığımız son derece popüler oyunların gerçek atası. Bu inanca daha fazla bakarsak, okeyin New York’ta ortaya çıkmış olabileceği gerçeğine daha da vurgu yaptığını söyleyebiliriz. Gin Rummy’nin 19. yüzyıl sonlarında bu şehirde ortaya çıktığını bildiğimiz bir oyun olduğu için bu doğru olabilir.

Okey tarihinin evriminin, esasen oyunun şu anda sahip olduğu çevrimiçi popülerlik nedeniyle devam edeceğinden eminiz. Okey’de ve okey turnuvalarında daha iyi olmak istemeniz durumunda çevrimiçi oyunu ciddiye almanızı ve kanıtlanmış bir güvenlik ve müşteri destek geçmişi olan yalnızca güvenilir web sitelerine katılmayı düşünmenizi öneririz.

Masa oyunları arasında yer alan okey ile ilgili gerekli bilgileri edinmek, real okey oyna seçeneklerini bulabilmek ve ücretsiz bir biçimde masalara dahil olabilmek için üyeliklerinizi başlatacağınız sitelere giriş yapmanız gerekmektedir. Oyun oynamayı seven kişiler için geniş seçenekleri sunan siteler üzerinden okeyi oynayabilmenin kurallarını öğrenmek isterseniz, sizleri yönlendirecek olan yazıları takip edebilirsiniz.

Bununla birlikte sitelerin videolu anlatımlarından faydalanarak, daha pratik bir biçimde bu oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Anlatımlarda da göreceğiniz üzere ücretsiz okey oyna taşlarınızı seri veya çift olarak dizebilirsiniz.

Çifte giderek bitmeniz için tüm taşlarınızın çift olması gerekirken, seri olarak bitmeniz için ise taşlarınızın renklerine veya sıralı düzenine göre tamamlanmış olması gerekmektedir. En az üçlü olarak dizeceğiniz taşlarınızın tamamını bitirdikten sonra elinizde kalan son taşla bitebilirsiniz. Ancak okeye dikkat ederek oynamalı ve rakiplerinizden gelecek olan taşları takip etmelisiniz.

Bedava Okey Oyna

Yalnızca yan oyuncu tarafından değil, masadaki tüm oyuncular tarafından atılan taşlara dikkat ederek, elinizdeki serilerin tamamlanıp tamamlanmayacağını tahmin etmelisiniz. İşinizi tamamen şansa bırakarak okey oyna yapılmamalı, kuralları bilmeli ve buna göre kazanma şansınızı artırmalısınız.

Oyun içinde çip olarak adlandırılan puanları kazandığınızda rakiplerinizle aranızdaki farklı açmanız mümkün olacaktır. Seviye atlamanızı, bu oyundaki ustalığınızı göstermenizi ve geçirdiğiniz eğlenceli vakitleri diğer kullanıcılarla paylaşmanızı sağlayacak olan siteler sayesinde bu imkanları elde edebilirsiniz. Sizler için bedava okey oyna alternatiflerini sunmakta olan site veya uygulamalara giriş yaptığınız andan itibaren vaktinizin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Yüzbir Okey

Online okey oyunları oynayabileceğiniz bir okey sitesi olan Okeyy.net sizlere canlı okey oyna imkanının yanında yeni arkadaşlar edinmeyi, okey oyna ise sohbet etme ve oyunun tadını çıkarma imkanını bir arada sunuyor. Bir okey sitesi olarak tüm okey türlerinin yanında eşli, ve tek kişilik okey oyunlarını da sizlere sunan site de oyunu sonuna kadar oynayıp bitire biliyorsunuz.

Okey sitesi içinde yer alan klasik okey ve yüz bir okey ziyaretçiler ve üyeler tarafından en fazla rağbet gören okey türleridir. Klasik okey odalarında her yaştan ve her kesimden üyenin yer alıyor olması sizler için yeni arkadaşlar edinme fırsatı doğuruyor. Yüz bir okey odasında ise okeyin üstatları yer aldığı için heyecanı doruklarına kadar yaşıyorsunuz.

Klasik Okey

Site içerisinde yer alan okey odaları içinde ne fazla ilgi gören oda klasik okey odasıdır. Canlı olarak okey oyna isteyenlerin yer aldığı oda da dilerseniz okey oyna oyuncuları izleyebiliyor, dilerseniz bir masaya oturarak okey oyna. Site içerisinde okey oyna veya arkadaşlarınız ile sohbet etmek istiyorsanız üyelik işlemlerinizi yerine getirmeniz gerekiyor. Basit birkaç adımı takip ederek üyelik işlemlerinizi tamamlayarak okey oyunlarını oynayabiliyorsunuz. Üyelik işlemlerinizi tamamlamadan okey odalarına giriş yapamıyorsunuz. Basit bir şekilde üye olduktan sonra site içerisinde gezinebiliyor, eşli okey, klasik okey, yüz bir okey, tek kişilik okey gibi bütün okey oyunlarını dilediğiniz gibi oynayabiliyorsunuz.

Farklı Okey Odaları

Okey Odaları içerisinde klasik olarak bilinen okey oldukça pdpüler olarak oynanmaktadır. Bunun yanı sıra farklı bölgelerde oynanan ve sevilen okey oyunları da site içerisinde bulunmaktadır. Bu şekilde okey oyunları üzerine nasıl bir beklenti bulunmakta ise bu site üyelerine hizmet vermektedir.

Site içerisinde okey flood programı olarak adlandırılan oldukça profesyonel bir şekilde hazırlanmış bir program bulunmaktadır. Bu program sayesinde sitenin kuraları içerisinde bulunan artarda yazma ve benzeri kullar bu uygulamayı kullananlar için devre dışı bırakılmıştır. Uygulama genel anlamda sitenin sohbet üzerine kullanılması üzerine tasarlanmış ve bu tarz kullanıcılara göre tasarlanmıştır. Site içerisinde sohbet etmek ve arkadaşlık edinmek maksadı ile gelenlerin sayısı oldukça fazladır.

Canlı okey oyunları son zamanlarda oyun severler tarafından ilgi ile oynanmakta olan oyunlar arasında bulunmaktadır. Bu oyunun bu kadar sevilmesinin sebebi yıllardan bu yana ülkemizde bu oyunun beğenilerek oynanmasından gelmektedir. Ülkemiz içerisinde yaşlı genç, kadın, erkek demeden herkesin oynadığı bir oyun olmayı başarmış bir oyundur. Bu oyunu nerede ise ülkemiz içerisinde bilmeyen yoktur. Mutlaka herkes en az bir kere bu oyunu oynamıştır.

Oyunun bu kadar sevilmesinin arkasından oyun yapıcılar bu oyunun mobil üzerinden oynanmasını sağlamışlardır. Oyunun birçok versiyonu bulunmakta ve hepsi de ilgi görmektedir. Son zamanlarda oyun ile ilgili bazı şikayetler bulunmaktadır. Oyunun en fazla tercih edildiği sitelerin taş dağıtımı noktasında adaletsizlik yaptığı iddiası ile birçok kişi farklı sitelere yönelmiştir.

Her düzeye Göre Real Okey Odaları

Oyunu herkes aynı düzeyde oynayamamaktadır. Bu oyunu her gün oynayanların bulunduğu gibi belli başlı zamanlar içerisinde oynayanlarda bulunmaktadır. Bu düzeylere uygun real okey odaları siteler içerisinde bulunmaktadır. Düzeyi yüksek olan odaların kazançları da fazla olmaktadır. Düzeyi düşük olan odalar bir nevi oyunun öğrenilme yeri olması sebebiyle kazançta bu seviyededir.

Okey oyunu için bazı sitelerin para talep ettiği bilinmektedir. Oldukça kaliteli bir şekilde hizmet vermekte olan ve her hangi bir ücret beklentisi bulunmayan siteler bulunmaktadır. Bu siteler oldukça da kaliteli sitelerdir. Site içerisinde her hangi bir hile bulunmayan oldukça fazla site bulunmaktadır.

Canlı Okey Odaları

İnternet üzerinden keyifle okey oyna isteyenler için kurulmuş bir site olan okeyy.net sitesi canlı okey odaları ile sizlere okeyin her türünü oynama imkanı sağlıyor. Üyelik işlemleri sonrasında canlı okey odalarına giriş yapabiliyor, tek kişilik, eşli, klasik, yüzbir, zynga gibi tüm okey oyunlarını oynayabiliyorsunuz. Okey odalarında yeni insanlar ile tanışarak sohbet edebiliyorsunuz.

Okey odaları okey türlerine göre sınıflandırıldığı için hangi türde okey oyna istiyorsanız o odaya giriş yapıyorsunuz. Site tasarımı oldukça pratik olduğu için hiç zorlanmadan kolayca üye olabiliyor, yer almak istediğiniz okey odasına bir tık ile giriş yapabiliyor, oyunların altına yorumlar bırakabiliyor, okeyin her anlamda tadını çıkarabiliyorsunuz.

Canlı Okey Keyfi

İnternet üzerinden okey oyna, canlı okey oyna ve oyunun keyfini çıkarmak istediğinizde ilk adresiniz olan okeyy.net sitesi her açıdan size hitap eden özel bir okey sitesidir. Kaliteli üyelerin ve okey konusunda çok tecrübeli oyuncuların yer aldığı site de iyi oyunculara karşı heyecanlı oyunlar oynamam imkanına sahipsiniz.

Diğer sitelerden farklı olarak kaliteyi, belirli düzeyde yeni insanlar ile tanışma imkanını sizlere sunan site ayrıca okey oyna ise bir yandan da sohbet etme imkanını sizlere sunarak hem oyun oynamak hem de sohbet etme fırsatına sahip olmanızı sağlıyor. İnternet üzerinden okey oyna için güvenli ve düzeyli site aramanıza gerek kalmadan bir tık ile giriş yapabileceğiniz Okeyy.net sizleri bekliyor.

Canlı okey oyna ile olan birçok site bulunmaktadır. Nerede ise bu sitelerin tamamı gerekli ilgiyi görmektedir. Sitelerin sayısının çok olması Türkiye içerisinde bu oyunun oldukça fazla sevilmesidir. Oyun nerede ise milli bir oyun olma başarısını yakalamıştır. Bu oyunun dünyanın bazı ülkeleri hiç bilmemektedir. Ülkemizde her yaş aralığı bu oyunu rahatlıkla oynamaktadır.

Sitelerin birbirlerinden farklı tarafları bulunmaktadır. Bazıları günlük girişte bazı hediyeler vermekte iken bazı sitelerin bu şekilde bir hediyesi bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra bazı siteler ücretli olarak kullanılmakta iken bazı sitelerin bu şekilde bir beklentisi bulunmamaktadır. Sitelerin alt yapıları da birbirinden farklıdır. Bazı sitelerde oyun oynamak oldukça hızlı ve seri iken diğer bazı sitelerde bu imkan bulunmamaktadır.

Okey Odaları Ve Seviyeleri

Hemen hemen her sitenin kullanmakta olduğu ortak bir özellik olarak Okey Odaları bulunmaktadır. Bu odalar oyuncuları belli seviyelere ayırmaktadır. Bunun yanı sıra ne kadar sanal paranın olduğuna göre de kategoriler bulunmaktadır. Bunların seçimi ile ilgili oyuncular oyunlara katılabilirler.

Oyuna yeni başlayanlar veya sitenin kurallarını tam olarak bilmeyenlerin oynamalarını sağlayan ve bununla birlikte siteyi tanımalarına fırsat veren acemi odaları bulunmaktadır. Her siteye üye olan veya sanal parası müsait olmayan kişilerin bu odalar içerisinde kendilerini geliştirmeleri ve sanal paralarını artırmaları tavsiye edilmektedir. Bu şekilde siteyi tam olarak tanımak ve oyuna adapte olmak kolay olacaktır.

Canlı okey oyunları oynatmakta olan oldukça farklı siteler bulunmaktadır. Bu sitelerinin bir kısmı sosyal olan faaliyetleri ile de oyuncuların ilgilisi çekmiş bulunmaktadır. Birçok okey oyna sitesi içerisinde ilgi çeken oyuncuların beğenisini kazanan https://www.okeyy.net sitesi bulunmaktadır. Site içerisinde oyun oynarken oyuncular ile sohbet edilmesi mümkündür. Site aracılığı ile oyun oynarken arkadaşlık edinmekte bu şekilde mümkün olmaktadır.

Site içerisinde oyun ile ilgili veya oyun dışında merak edilen konuların öğrenilmesi maksadıyla çeşitli bilgiler paylaşılmaktadır. Bu bilgiler içerisinde okey ile ilgili bilinmeyenler veya merak edilenlerde bulunmaktadır. Sitede nasıl okey oyna olarak bulunan bölüm aracılığı iye daha önce bu oyunu oynamamış kişilere detaylı bir şekilde anlatım bulunmaktadır.

Okey Odalarına Giriş

Okey Odaları içerisine girilmek suretiyle oyunlar oynanabilmektedir. Odalara girilmesi siteye üyelik olması ile olacaktır. Siteye üyelik tamamen ücretsizdir. Sitenin istediği bilgiler ile uğraşmak istemeyenler direk olarak facebook adresleri ile giriş yapmaları mümkün olmaktadır. Sitenin tüm hizmetleri ücretsizdir. Sitenin kuralları içerisinde 18 yaşın altında üye kabulü yapılmamaktadır. Piyasada siteler içerisinde oyuncuları paralı yönlendirmelere fazlasıyla yönlendirildiği bilinen siteler bulunmaktadır. https://www.okeyy.net sitesi içerisinde bu şekilde bir yönlendirme ve hile asla bulunmamaktadır. Oyuncuların gönül rahatlığı ile eğlenebilecekleri, günün stresini atabilecekleri bir yer olarak uzun zamandın beri kullanılmaktadır. Site kişisel bilgileri de en hassas bir şekilde korumakta ve üyelerin bir sıkıntı ile karşılaşmaması adına her türlü önlemi almaktadır.

Canlı Okey

Okey tutkunları ve okey oyna ile zaman geçirmek isteyenler için online olarak okey oyna yapabilecekleri canlı okey sitesi aynı zamanda eşli olarak okey oyna sunan bir sitedir. Tek kişilik okey, eşli okey, dul okey, klasik okey, yüzbir okey ve zynga plus okey türlerinin yer aldığı siteyi ziyaret ederek online okeyin tadını çıkarabilirsiniz.

Oyunu yarım bırakarak oyun zevkini düşüren oyuncular olmadan oynayabileceğiniz tek kişilik okey sizler için özel olarak geliştirilmiş bir oyun türüdür. Eşli okey ise; sohbet etmek istediğiniz veya arkadaşınız ile sadece sizin olduğunuz bir masa da okeyin tadını çıkarmak istediğiniz zamanlar için geliştirilmiş bir okey türü. Sanal ortamda güvenemediğiniz insanlar yerine tek başına veya arkadaşınız ile ayrı bir oda da okey oyna yapabiliyorsunuz.

Eşli Okey Oyna

Bir okey sitesi olarak kullanıcılara sunulan okey odalarından biri olan eşli okey odaları, en fazla bir arkadaşınız ile okey oyna hizmeti sunan bu site için size sunulmaktadır. Eşiniz ile birlikte masanın karşılıklı taraflarına oturarak iki adet bot ile oyun oynayabileceğiniz eşli okey oyunu en keyifli okey türünden biridir.

Oyunu eşli olarak oynarken klasik okey oyununun kuralları geçerli oluyor. Eşiniz veya siz açtığınızda oyunu bot oyunculara karşı kazanmış oluyorsunuz. Eşli okey oyna ise sohbet sayfasında bir yandan dilediğiniz gibi sohbet edebiliyorsunuz. Oda da sadece siz ve arkadaşınız olduğu için ne sohbetiniz ne de oyununuz yarım kalmıyor.

Düz okey birden fazla rauntta 4 oyuncu ile oynanır. Oyunun amacı, oyunun başında aldığınız başlangıcından itibaren en fazla puana sahip olmaktır. Oyun bittiğinde en yüksek puanı almış olan oyuncu kazanmış olur. Önceden belirlenmiş miktarda başlangıç ​​noktası (örneğin, 6, 12 veya 20) ile bir oyun oynanır.

Tahtadan çekilecek başka taş kalmadıysa veya oyunculardan herhangi biri tahtasındaki tüm taşları tamamladığında bir raunt tamamlanır. Oyuncunun bir turun sonunda 0 veya daha az puana ulaşması durumunda oyun biter.

Oyuna Başlama

Rastgele bir dağıtıcı seçildikten sonra, her oyuncuya 14 taş verilir ve dağıtıcı 15 taş alır. Karoların geri kalanı yüzüstü olacak şekilde sıraya konur ve jokerin (gösterge karosu) ne olacağını gösteren 1 karo açık bırakılır. Oyun saat yönünün tersine oynanır. Dağıtıcı olan kişi oyuna ilk taşını atarak başlar. Sıra sonra sağdaki oyuncuya geçer.

Bir oyuncu, sıradan bir taş alarak ya da önceki oyuncu tarafından atılan taşı kullanarak okey oyna sırasına başlar. Daha sonra oyuncu açılabilir seti varsa masaya koyabilir ya da taşlarından birini elinden çıkararak kendi sırasını tamamlayabilir.

Joker / Gösterge Taşı

Jokerin ne olacağını gösteren karo her bir turda değişir. 2 joker taş (‘sahte joker’ olarak da bilinir), bu taşın değeri 1 ile aynı değerdedir. Bu joker standart karolardan farklı görünür ve kullanılan Okey setine göre görünüm olarak değişir.

Gerçek jokerler (oyundaki herhangi bir taşı temsil edebilir) sahte jokerlerin yerini alan gerçek taşlardır. Örneğin gösterge karosu mavi 5 ise, gerçek jokerler iki mavi 6 karodur ve joker karoları (veya sahte jokerler) mavi 6 değerine sahiptir.

Gösterge jokeri başka önemli bir işleve daha sahiptir. Bir oyuncu elinde gösterge taşıyla aynı taşı kullanıyorsa, oyuncu bu ilk taşı oynatıcıda gösterebilir. Diğer oyuncuların daha sonra başlangıç ​​puanlarından bir puan düşürülür.

Eşli Okey

Online olarak okey oyna, gerçek real okey odaları aracılığı ile farklı insanlar ile tanışmak isteyenler için hizmet veren bir oyun sitesi olan okeyy.net sanal ortamda keyifle oyun oynamanızı sağlayan nadir sitelerden biridir. İnsanların bir yandan eğlenebilecekleri bir yandan da eşli olarak okey oyna yapabilecekleri oyun sitesi olarak hizmet veriyoruz.

İki kişi ve dört kişi ile oynanabilen eşli okey de botlara karşı oynayabildiğiniz gibi gerçek oyunculara karşı da oynayabiliyorsunuz. Yeni tanıştığınız biri ile detaylıca sohbet etmek istediğinizde veya tanımadığınız insanların oyunu bırakıp gitmesinden rahatsız oluyorsanız iki kişi ile oynayabileceğiniz eşli okey oyunu tam size göre.

Klasik Okey

Klasik okey, keyifli ve bol sohbetli eşli okey oyunu oynayacağınız canlı okey sitesi okeyy.net, her yaştan oyuncunun yer aldığı bir sitedir. Klasik okeyden yüzbir okeye kadar tüm okey türlerini online olarak oynayabileceğiniz, yeni insanlarla tanışıp sohbet edebileceğiniz okey odalarının yer aldığı sitemizde tek kişilik, iki kişilik ve dört kişilik olmak üzere 3 farklı konseptte okey oyna hizmeti sunar.

Normal okey olarak bilinen klasik okey oyunu site içerisinde en fazla oynanan okey türüdür. Dört kişi olarak oynanan bir oyun türü olan klasik okey oyna için site içerisinde yer alan canlı okey odalarını ziyaret etmeniz yeterli. Bir yandan sohbet edebileceğiniz bir yandan okey oyna ve oyunun keyfini çıkarabileceğiniz oyun odaları sayesinde anın tadını çıkarabiliyor, yeni arkadaşlar edinebiliyorsunuz.

Yaramaz Gençlik

Yani oyun sitemizde bilinen en eski oyunlardan biri olan bu oyunu ile vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.  Türkiye’nin en büyük düz okey oyna net topluluğuna siz de katılın. Böylece birbirinden eğlenceli oyun masalarında her zaman kendinize yeni oyun arkadaşları bulabilir ve oyunun keyfini sürebilirsiniz.  Yaramaz Gençlik her zaman en eğlenceli özel oyun partilerinde sizi bekliyoruz. Siteye üye olarak her kesime ve oyun zevkine uyan sayısız oyun seçeneğinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken hemen sitenin giriş adresine ulaşarak, yeni bir üyelik ücretsiz üyelik oluşturmak ve oyunun keyfini çıkartmak.

Her türlü istek ve şikayetleriniz için iletişim sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Okey Oyna
Okey Oyna 1

Okey Oyna Okey oyna, bu oyun bilindiği üzere Türk oyunudur ve akla gelen ilk sitelerden birisi olan Okeyy.NET günümüz teknoloji ise yazılmış html5 destekli

Price Currency: TL

Operating System: All

Application Category: Game

Editor's Rating:
0

Okeyy.NET © 2018. Tüm Hakları Saklıdır. Bu Sayfada 66 sorgu 0,153 saniyede oluşturuldu.