1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Okey Oyunu Kuralları
okey oyna

Okey oyunu kurallar çerçevesinde oyuncular ile buluşturulmaktadır. Bu sayede bireyler rahat bir şekilde güvenli olarak oyun erişimlerini sağlayabilmektedir. Üye olduğunuz sitelerde kalite kurallara uyum neticesinde sağlanmaktadır. Öncelikle sitelerde kişiler arasında din ya da dil gibi temel konular üzerinden ayrımlar yapılmamalıdır.

Okey Oyunu Kuralları

Okey oyunu kuralları

Kurallar kapsamında sohbet kısımlarında yazılan kelimelere büyük dikkat gösterilmektedir. Üyelerin birbirlerine olan saygılarını korumaları oldukça önemlidir. Okey site kuralları arasında yönetim ekibine karşın ekstra saygılı olunması gerektiği de yazmaktadır. Ayrıca saygı gereğinde hali hazırda oyun devam eden masalara girerek oyuncuların dikkatlerini dağıtmak ve onlarda iletişim kurmaya çalışmak da uygun karşılanmamaktadır.

Okey Oyunu Kuralları İçin Site Kuralları

Okey oyunu için site kuralları kapsamına en çok kullanılmak istenen programlardan biri olan flood da yasaktır. Kullanıcıların hızlı ve art arda yazmalarını sağlayan bu program genel kullanım açısından şikâyetler neticesinde tespit edilmektedir. Sitelerde bulunan konuşma sistemleri pek çok kişinin iletişimlerde istedikleri gibi davranacaklarını zannetmelerine neden olmaktadır. Ancak sohbet alanlarında uygunsuz konuşmak, diğer oyuncuları rahatsız etmek ya da küfürlü cümleler kurmak kesinlikle yasaktır. Bireylerin site kayıtlarında kullandıkları takma isimlere de dikkat etmeleri gerekmektedir. Aynı şekilde bu isimlerde herhangi bir uygunsuz kelimenin geçmemesi gerekmektedir. Kurallar siteye üye olmuş olan her birey için geçerlidir. Bu neden yüzünden kurallara herkesin uyması gerekmektedir.

Okeyde Kural İhlalleri

Okey sitelerinde kural ihlali yapılmasının belli sonuçları bulunmaktadır. Öncelikle site kuralarına uyulup uyulmadığı yönetim ekibinde bu iş ile görevli olan birimler tarafından kontrol edilmektedir. Ancak kurallar konusunda üyelerin şikâyetleri de anında dikkate alınmaktadır. Bundan dolayı kural ihlali gördüğünüzde yönetim birimleri ile özel olarak iletişime geçmekten çekinmemeniz gerekmektedir. İhlal edilen kurala göre cezalar da belli olmaktadır. Öncelikle kullanıcılar kural ihlalleri neticesinde uyarı almaktadır. Ancak ihlalin devamlı olarak sürmesi halinde bireylerin site üyelikleri iptal edilmektedir. İptallerde IP numaraları gibi özel sistemler de kontrol edilmektedir. Böylece kullanıcıların siteye farklı isimler üzerinden yeniden üyelik yaptırmaları mümkün olmamaktadır. Sorunlarla karşılaşmamak için kurallar dahilinde oyunlara katılmanız yeterlidir.

Okey oyununu oynamak için https://www.okeyy.net/oyna adresini ziyaret ediniz.

Bunu Paylaş

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

Okeyy.NET © 2018. Tüm Hakları Saklıdır. Bu Sayfada 84 sorgu 0,141 saniyede oluşturuldu.