1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (9 oy, ortalama: 4,44 / 5)
Okey Öğrenmek İstiyorum
okey oyna

Okey Öğrenmek İstiyorum

Günümüzün fenomeni olan internet sayesinde en çok oynanan online oyunu “okey oyunu” diyebiliriz. Oyunumu bilmiyen arkadaşlarımızı aramıza kazandırmak için oyunun basit bir şekilde resimli olarak anlatmaya çalışacğım. Okey nasıl oynanır resimli anlatımını 3 ana resimde topladim. Okey öğrenmek isteyenler için bunlar şu 3 başlıkta toplaya bilirz.

Okey Taşlarının Dağıtımı;

Okey Öğrenmek İstiyorum” gibi düşüncelerinizi faaliyete geçirmek için önce bir okey masasına geçip taşları dagıtacagız. İstakada en fazla 15 taş olmasi gerekmektedir zaten istakanin ebatlarıda 1 sirada 15 taş alacak kadardir. Oğrenmek istedigimiz oyunun önce ana fikirini ogreniyoruz. Oyunumuzda ki ana fikir kısaca aynı renkten veya numaradan taşlarınızı gruplamaktır. Bizim kullanmakda oldugumuz okey yazılımında 2, 3 veya 4 oyunculu olacak şekilde yada “okey oynamayı bilmiyorum” 1 kişi oynamak istiyorum ben diyorsanız tek kişide oynaya bilirsiniz sitemizde sıkıntı yok :) Okey masamızın taşlar dagitilmadan önceki görüntüsü resimdeki gibidir

Okey Öğrenmek

Gordugunuz gibi okey masamız tamamen boştur. Sağ tarafdaki "Taşları Dagit" İbaresine tıklyıoruz ve taşlarımız dagiliyor.

Okey Ogrenmek Resim 1

Üst tarafda gordunuz gibi masamiz tamamen boş ve oynama hazir. Sağ tarafdaki “mavi” yazı ile yazılmış olan “Taşları Dağıt” İbaresine tıklıyoruz ve taşlarımız önüme 15 tane rastgele dizilmiş bir şekilde geliyor. Ornek resim aşağıdadır.

Okeyde Taş Dağıtmak

Okey taşlarımızın dağıtılmış hali. Taşlar tamamen rastgele gelmekte ve yerleşmektedir.

Okey Öğrenme Resim 2

Resim de gözüktügü gibi taşlarımız dağıtıldı ve artık okey oyunu öğrenmeye hazırız. Peki “okey taşları nasıl dizilir“. Hiç bekletmeden 3. Resmimize geçiyoruz

Okeyde El Açma

Gördüğünü gibi masamızda 15 taş var ve düzgün bir şekilde dizimiştir.

Okey Öğrenme Resim 3.

Peki öğrendigimiz okey oyununda farklı açma şekilleri yok mu ? Tabii ki var. Taşları illaki yukardaki gibi dizmenize gerek yoktur. Isterseniz 12345 gibi dizersiniz isterseniz aynı rakamdan oluşan taşları ayrı renklerde (mavi, sarı, siyah ve kırmızı) dizerek oyunu aça bilirsiniz. Genel okey açma şekilleri 4×4 3×3 yada 4×5 3×3 gibi dizim şekilleri yada serii bi şekilde 1’den 13’e kadar aynı renkden taşları dizerek açabilirsiniz. Peki “Çifte Nasıl Açılır?

Okeyde Çifte Gitmek

Okeyde çifte gitmek resimde gördüğünüz gibi olup mantık tamamen bu şekildedir.

Okey Öğrenme Resim 4

Evet son resmimizde “Okey öğrenmek istiyorum” gibi düşüncelerinize ışık tutabildiysek ne mutlu bize. Aklınıza takılan yada merak ettiginiz başka okeyle ilgili sorularınz varsa yorum yaparak bize ulaşa bilirsiniz.

 Okey öğrenmek istiyorum videolu anlatım

Videolu anlatım için tıklayınız!

Bunu paylaş:

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

3 Nisan Cuma 2015 tarihinde eklendi, 63.906 kez görüntülendi.

Yorumlar

Okeyy.Net

Bu Sayfada 258 sorgu 0,239 saniyede oluşturuldu. Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarından okey oyna gibi kelimelerde arama yaparak sitemize ulaşabilirsiniz. Okey nokta net sitesi olarak okey oyunu sizleri buluşturmaktan şeref duyarız. Okey hakkında bilmeniz gerekenler aslında çok basit. Html5 okey oyunumuz tüm platformlarda çalışmaktadır. Yani ister cep telefonunuzdan ister, ipad/tablet pc'lerinizden ve istersenizde bilgisayardan oyunumuzu oynayabilirsiniz.okey oyna 'den fazla salonlarımız ile sizlere okey hizmeti vermekten gurur duyuyoruz. Sitemiz her zaman kullanıcılarını düşünen ego sorunu olmayan bir yetişkin sitesidir. - Okeyy.NET