1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (14 oy, ortalama: 4,36 / 5)
Okey Öğrenmek İstiyorum
okey oyna

Kullanıcıların oyun katılımlarını gerçekleştirmelerinden önce online platformlarda okey öğrenmek istiyorum başlıklı konulara baktıkları bilinmektedir. Bu yazımızda sizler için en kestirme yollardan okey oynamayı ve okeydeki belli terimleri anlatmaya çalışacağız.

Okey Öğrenmek istiyorum & Okey nasıl oynanır

Okey nasıl oynanır? Öncelikle okey en iyi oynayarak öğrenilmektedir. Bu neden yüzünden kuralların temelini bilmeniz haline çekinmeden masalarda kendinizi göstermelisiniz. Unutmayın ki masalardaki diğer insanların sizden herhangi bir üstünlükleri bulunmamaktadır.

okey nasıl oynanır

Okey öğrenmek istiyorum, Ayrıca canlı okey salonlarında bulunan sohbet bölümlerinden diğer kullanıcılardan da bilgi almanız mümkündür. Bireyler birbirleri ile yardımlaşarak kendilerini oyun konusunda geliştirebilmektedir.

Biz yine de işe okey terimlerini açıklamakla başlayacağız.

Okey Nasıl Oynanır?

Okey nasıl oynanır? : Okey oynarken kullanılan özel terimler bulunmaktadır. okey nasıl oynanır oyunlar sırasında kendinizi daha iyi ifade etmenizi sağlayacaktır.

Teke dönmek, herhangi işe yarayan bir taş geldiğinde elin biteceği anlamına gelmektedir. Sağ tarafınızdaki oyuncunun attığı taşlara göre ona taş atarsanız da rakibinizi taşlamış olursunuz.

Okey Öğrenmek istiyorum

Örneğin rakip siyah birli attığında siz ona siyah ikili ya da üçlü atabilirsiniz. Çifte gitmek de sıklıkla kullanılan okey terimlerinden biridir. Normalde istekalarda sıralı seriler yapılmaktadır. Ancak okey taşlarının her birinden ikişer tane bulunmaktadır.

Bazı kullanıcılara da taş dağıtımı sırasında çiftlerin çoğu hazır olarak gelmektedir. Bu tip durumlarda çifte gitme seçeneği işaretlenerek tüm el boyunca ikili serilerin tamamlanması beklenmektedir. Oyun biriminde ise son taş ortada bulunan taşın üzerine bırakılarak el bitirilmektedir.

Okey Öğrenmek ve Nasıl Oynandığı Hakkında?

Okey nasıl oynanır şeklindeki sorular için ilk adım bir siteye üye olmaktır. Sonrasında ise boş olan bir masaya oturmak gerekmektedir. Online sistemlerde kullanıcıların önüne her ey hazır olarak gelmektedir.

Bu nedenden ötürü bireyler taş karıştırmak ve dağıtmak gibi işlemler ile uğraşmak zorunda kalmamaktadır. Kullanıcılar masadaki oyun başladığında taşlarının durumlarında göre dizilimlerini gerçekleştirmelidir.

Okey öğrenmek : Dizilimlerden sonra işe yarayan taşlar sırası geldiğinde sağ taraftaki oyuncuya atılmalıdır. Sol taraftaki oyuncunun attığı taşlar da işe yaramıyorsa ortada ters bir şekilde duran taşlardan biri çekilmelidir.

Oyun devamlı olarak bu şekilde ilerlemektedir. Dizilimleri biten oyuncular ise ıstakalarını açarak eli kazanmaktadır.

Oyunumuzu https://www.okeyy.net/okey sayfasından oynayabilirsiniz.

Bunu Paylaş

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

Okeyy.NET © 2018. Tüm Hakları Saklıdır. Bu Sayfada 84 sorgu 0,160 saniyede oluşturuldu.