1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (57 oy, ortalama: 4,81 / 5)
Okey Öğrenmek İstiyorum Videolu Anlatım
okey oyna

Günümüzün en popüler masa oyunlarından biri olan okey bir tık ile evlerinize konuk olabilmektedir. Üstelik oyun erişimleri için daha önce okey oynamış olmanıza da gerek yok. Yapacağımız kısa açıklamayı takip ederek oyunu sorunsuz bir şekilde öğrenmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca site kolay kullanılabilir olduğu için içerik bulma konusu da kolay şekilde gerçekleşmektedir.

Okey Öğrenmek istiyorum

okey öğrenmek istiyorum

Okey öğrenmek istiyorum anlatım sayesinde kullanıcıların oyun içeriklerini anında keşfetmelerini sağlamaktadır. Ancak video siteye mobil veri ile bağlanmış olan kullanıcıların tercih ettiği öğrenim alanlarından biri değildir. Video ile oyun kurallarını öğrenmek istemeyen kullanıcılar yazımızı okumaya devam etmelidir.

Okey Nasıl Oynanır?

Okey oynamak için ilk adımda siteye üye olunması gerekmektedir. Üyelikten sonra kullanıcılar siteye giriş yaptıklarında farklı masalar görmektedir. Masalarda dörder kişilik kontenjanlar bulunmaktadır. Herhangi boş bir yerin üzerine tıklayarak oyuna dâhil olmak mümkündür. Canlı okey salonlarında kişi sayısı tamamlandığında mas sahibi oyunu başlatmaktadır. Oyun başladığında herkesin istekasında 14, oyunu başlatacak olan kişinin istekasında ise 15 taş bulunmaktadır. Kullanıcılar oyun başlamadan önce istekalarında bulunan taşları en az üçlü şekilde sıralamalı ve ihtiyaçları olmayan taşları ayırmalıdır. Bu alanda okey taşına dikkat edilmelidir. Okey taşı, el boyunca farklı taşların yerinme geçerek oyuncuların eksiklerini tamamlamaktadır. Oyuncular, istekalarında tüm taşları sıralı olarak dizdiklerinde el sona ermektedir.

Okey Öğrenmek İstiyorum!

Okey oyunu ile alakalı olarak doğru bilinen oldukça fazla yanlış vardır. Bunlardan biri de oyunun tamamen şans üzerine kurulduğudur. Masa oyunlarının tamamında olduğu gibi okeyde de şans önemlidir. Ancak kazanmak ancak okey açma taktikleri ile devamlı hale gelmektedir. Oyuncular sadece kendilerine atılan taşları takip ederek kazanma oranlarını düşürmektedir. Oyunda gerçek manada devamlı olarak kazanılmak isteniyorsa diğer oyuncuların attıkları taşlar da takip edilmelidir. Bu sayede ihtiyaç duyulan taşların gelip gelmeyeceği tahmin ederek seriler oluşturulmaktadır. Kullanıcıların bilinçli şekilde seri hazırlamaları ise oyunların kolaylıkla kazanılmasını sağlamaktadır. Kişiler, sağ kısımlarındaki oyuncuların attığı taşlar ile aynı renkte olan taşları onlara atarak da bir strateji oluşturabilmektedir.

https://www.okeyy.net/okey sayfasından öğrendiklerinizi uygulamaya dökebilirsiniz.

Bunu Paylaş

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

Okeyy.NET © 2018. Tüm Hakları Saklıdır. Bu Sayfada 83 sorgu 0,145 saniyede oluşturuldu.