1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (8 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Güzel Sözler Sitesi
okey oyna

Her açıdan sarf edilen güzel sözler yaşamdaki var olan akışı ve hatta tarihteki akışa değişim getirebilecek kadar kuvvetli bir etkiye sahiptir. Bundan dolayı sözleri sarf ederken bizlere mükemmel bir hayal dünyasının kapılarının araladığını unutmamak gerekir. Kelimelerin bir araya gelmesiyle oluşarak edebiyat olarak karşımıza gelmektedir. Kelimelerin dans ettiği olarak değerlendirilebilecek olan şiir, yaşantımız, dünyamız ve her şeyin daha anlamlı ve anlaşılır olmasını sağlayan sanat dalı olarak olmazsa olmazlarımız arasındadır. Bundan dolayı her açıdan söylenecek güzel sözler yaşamın akışına müdahale edebilecek kadar güçlü bir yapıya sahiptir. Hiç beklenmedik bir anda kullanılacak söz size mutluluğun kapısını aralayacak kadar etkisini gösterecektir.

Güzel Sözler Sitesi

Kendimizi ifade etmekte zorlanırız. Bazı durumlarda anlatmak istediğimizi bir türlü ifade edemediğimiz için, ne yapacağımıza dair şaşkın bakışları sergileriz. Aslında söylenecek çok küçük bir söz bile kendimizi anlatmaya yetecektir. İşte nerede hangi cümlenin kurulacak olduğunu bilmekte bir kez daha ön plana burada çıkmaktadır.

Bir olay karşısında mutlu olduğunuz zaman sergilenecek bir tebessüm ve diğer insanlara karşı pozitif yönünüzü göstermeniz ne durumda olduğunuzu belirtmekte en etkili yöntemdir. Ancak ciddi bir şekilde beklediğiniz zaman, mutsuz, huzursuz ya da endişelenecek bir durumunuz mu olduğu konusunda diğer insanların düşünmesine neden olacaktır. O anki duygu yoğunluğunuzun hangi durumda olduğunu söylenecek bir söz ile geçirilmesi mümkündür.

Güzel sözler kimlere hitap eder?

Sarf edilecek kelimelerin his ve duygu kümesi içerisine alınması çok karmaşık bir hamledir. Bazı dönemlerde kendinizi kötü hissetmenize neden olacak durumun ne olduğuna dair açıklık getirmekte dahi zorlanırız. Fakat bu duygusal karmaşa içerisindeyken sarf edilecek güzel sözler hemen bizim kendimize gelmemizi sağlayacaktır. Özellikle bu sözlerin birde sevdiğimiz insan tarafından bize karşı söyleniyor olması da, bir başka şekilde mutlu edecektir.

Yine aynı şekilde bizimde morali bozuk bir arkadaşımıza sergileyeceğimiz söz konusunda titiz davranmalıyız. Ona karşı hitap edilebilecek en güzel sözün ne olduğunu kestirebilmiş olmamız gerekiyor. Çünkü hiç ilgisi olmayan bir güzel söz kullanılmış olduğunda, duygusal bakımdan daha olumsuz şekilde bir kimlik yapısına bürünmesine neden olabilmektedir. İşte bu açıdan her zaman güzel sözlerin hayatımızdaki yeri oldukça büyüktür.

Sevgili Güzel Sözler

Görsel Mesajlar mutsuz olduğunuzu karşınızdakine geçirmeyi başarabilmekten sonra, gerekli değeri görüyorsanız tekrar sizin moral ve motivasyonunuzu kazandırılmasını sağlayacak sözler gelecektir. İllaki güzel sözlerden kasıt edilen sevgiliye söylenen sözler değildir. Bir iş yerindeki motivasyonu yukarıya çekmek için yine söz konusu olan sözlerin söylenmesi gerekebilir. Çünkü bir tatlı söz ya da işe konsantrasyonu artıracak sözlerin kullanılması durumunda iş şevki artmaya başlayacaktır. Kimi zaman halk arasında bu durum gaz verme olarak da nitelendirilmektedir. Her ne olursa olsun bizler hayatımızdan güzel sözleri asla çıkaramayız. Her ortam içerisinde bir başka anlamda kullanmaya her zaman devam etmeliyiz. İşte o zaman aranan mutluluk kaçınılmaz şekilde bizimle beraber olacaktır.

Canınız okey oynamak isterse https://www.okeyy.net/okey sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bunu Paylaş

Okeyy.NET © 2018. Tüm Hakları Saklıdır. Bu Sayfada 89 sorgu 0,557 saniyede oluşturuldu.