Chrome NPAPI desteğini kaldırdı

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (7 oy, ortalama: 4,14 / 5)
Chrome NPAPI desteğini kaldırdı
okey oyna

Chrome NPAPI desteğini kaldırdı

Netscape Plugin Application Programming Interface (NPAPI) eklentilerini kaldırmayı planlaması. Google, NPAPI’yı bırakma planlarını ilk olarak Eylül 2013’te duyurmuştu, ancak planda bazı gecikmeler yaşandı. Chrome 40’la birlikte NPAPI eklentileri varsayılan olarak engellenmeye başlanmıştı. Chrome 42’de ise bu engeli aşmanın yolu kaldırılmış bulunuyor. Bunun yanında Google, Chrome Web Store’daki NPAPI eklentilerini de kaldırmaya başladı. Verilen bilgiye göre Eylül 2015 itibariyle Chrome’daki NPAPI desteği tamamen kaldırılacak.

NPAPI okey oyunun açılmasını saglayan bir olgudur ve artık google chrome’dan kaldırılmıştır ve bu yüzden de okey oyununa artık chrome ile giremeyeceksiniz. Bknz Java resmi sitesinde ne diyor;

Chrome tarafından NPAPI desteği

Web tarayıcıları için Java eklentisi, belli başlı tüm web tarayıcılar tarafından desteklenmekte olan NPAPIplatformlar arası eklenti mimarisine dayalıdır. Google, Eylül 2013’te, Chrome tarafından sağlanan NPAPI desteğini “2014 yılı sonuna” kadar kaldırmayı planladığını açıklamıştır; bu Silverlight, Java, Facebook Video ve diğer benzeri NPAPI tabanlı eklentiler için desteğin de kaldırılacağı anlamına gelmektedir. Kısa bir süre önce, Google planlarını gözden geçirdi NPAPI’yı tamamen kaldırmayı 2015 yılı sonuna ertelediklerini duyurdu. Bu tarihlerin daha da ileri alınıp alınmayacağı konusunda netlik olmadığı için, Java kullanıcılarının bir an önce Chrome’a alternatif düşünmelerini öneririz. Chrome yerine Firefox, Internet Explorer ve Safari’yi daha uzun vadeli seçenekler olarak tavsiye ederiz..

Chrome Npapi Nasil Duzeltilir? Videolu Anlatım için Tıkla!

Bunu paylaş:
Yorumlar

Etiketler:

Sayfa başına git