1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (14 oy, ortalama: 4,29 / 5)
Çanak okey oyna
okey oyna

Popüler Türk oyunlarından biri olan okey, farklı türleri ile kullanıcılarına hizmet vermektedir. Yakın geçmişe kadar okey erişimleri için farklı mekânlara gitmek zorunda kalan bireyler artık bir tık neticesinde çanak okey oynayabilmektedir oyun erişimleri için sitelerde bir hesap oluşturmak yeterli olmaktadır.

Kullanıcılar için ortaya farklı okey türleri çıkarılmıştır. 101 okey gibi isim alan bu türler aynı sistemin değiştirilmiş halleridir. Bu sayede taşlar ile farklı oyunlar oynanarak uzun süreli keyifli zaman geçirilmesi mümkün olmaktadır. online çanak okey de en çok tercih edilen okey türlerinden biridir. Kullanıcılar masada ya da çanakta biriken puanları, oyunu kazanmalarının ardından hesaplarına aktarabilmektedir.

Online Çanak Okey

Online olarak okey oynamanın belli konularda sorulara neden olduğu aşikârdır. Öncelikle özellikle gerçek oyunlara alışmış olan bireyler online oyunlardaki güvenlik konularına takılmaktadır. Pek çok birey, oyunların güvenilir olup olmadığını sorgulamaktadır. Ancak internetten çanak okey oynamak yazılımlar sayesinde güvenilir hale getirilmiştir. Siteler sistemlerini düzenli aralıklarla güncellemektedir. Bu sayede oyunlara hile karıştırmak mümkün olmamaktadır. Oyunlarda taş çalma gibi durumlar da yaşanamayacağı için aslında gerçek okeyden daha güvenli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Siz de gereken adımları yerine getirdiğiniz takdirde hem bilgisayarlarınızdan hem de mobil cihazlarınızdan kesintisiz ve donmadan çanak okey oynayabilirsiniz.

Çanak Okey Nasıl Oynanır?

Çanak okey oynamak oldukça kolaydır. Aslında oyunun düz okeyden herhangi bir farkı yoktur. Çanak terimi geçmiş yıllarda Anadolu yöresinde oynanan okeyden gelen bir kelimedir. Bu sayede oyunun daha ilgi çekici olması sağlanmaktadır. Oyunun kazanılması çanağın kırılması olarak nitelendirilmektedir. Bu sayede o ana kadar oynanmış ellerle çanakta biriken puanlar, kullanıcıların hesaplarına geçebilmektedir. Çanak okey ortaklı ya da bireysel olarak 4 kişiden oluşan masalarda oynanmaktadır. Oyun için herkese 14, oyunu başlatacak olan oyuncuya ise 15 taş dağıtılmaktadır. Bunun yanı sıra oyunda sahte okey taşları ve okey taşı kullanılmaktadır. İsteyen kullanıcılar serilerini sıralı isteyenler çiftli ya da renkli olarak ayarlayabilmektedir. İstekalarda bulunan taşlara göre verilen kararlar neticesinde kısa sürede oyunun tamamlanması sağlanmaktadır.

Bunu Paylaş

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

Okeyy.NET © 2018. Tüm Hakları Saklıdır. Bu Sayfada 76 sorgu 0,132 saniyede oluşturuldu.