1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (17 oy, ortalama: 1,47 / 5)
Okey oynamak
okey oyna

Okey oynamak oyunun keşfinden bu yana devam eden aktivitelerden biridir. Bu oyunun ilk olarak 12 ya da 13.yy civarlarında bulunduğu düşünülmektedir. Domino gibi farklı taş oyunlarının birleşimi olarak nitelendiren okey, şans ve zekânın eş zamanlı olarak kullanımında kazanmayı beraberinde getirmektedir.

Yakın geçmişe kadar bireylerin oyun erişimleri için farklı kahvehanelere gitmeleri gerekmekteydi. Kahvehanelerden sonra daha modern kafelerde de okey oyunları oynamaya başlamışı. Ancak günümüzde en çok tercih edilen okey sistemleri online olanlardır. Bireyler birkaç tık sonrasında internetten okey oynamak farkını yaşayabilmektedir. Her saatte ve istenen her yerde oynanabilen online okey gerçek okey kurallarına göre devam etmektedir.

 

İnternet Üzerinden Okey Oynamak

İnternetten okey oynanmasına olanak tanıyan pek çok farklı site bulunmaktadır. Ancak bireyler site seçimleri neticesinde memnun kalabilmek için işlemlerini aceleye getirmemelidir. Bu sayede oyunlar neticesinde istenen keyifli zaman geçirilmiş olmaktadır. Canlı okey salonları internetten okey oynanabilmesi için giriş yapılan bölümlerdir. Sitelere ve salonlara giriş için ise üyelik şartının yerine getirilmesi istenmektedir. Kullanıcılar kaliteli altyapısı olan, kullanım kolaylığı garantisi veren ya da yönetim ekibinin aktif olarak çalıştığı siteleri tercih etmelidir. Bu sayede sitelerde seviyeli sohbetler eşliğinde farklı okey türlerini oynamak mümkün olmaktadır. Klasik okeyden sonra farklı kategorisinde en çok tercih edilen okey 101 olarak görülmektedir.

Mobil Cihazlardan Oyun Oynamak

Bilgisayar ile internete giriş yapılmasının ardından gerçek bir okey keyfi sürülebilmesi geçmiş zamanda bir devrim olarak algılanmıştır. Ancak zaman içerisinde bunun oldukça üzerine çıkan gelişmeler yaşanmıştır. Mobil okey de gelişimler neticesinde kullanım oranlarını artıran okey sistemlerinden biridir. Günümüz şartları gereği insanlar bilgisayarlarını hemen her ortamda kullanamamaktadır. Ancak akıllı cep telefonları, internet bağlantıları sayesinde her an kullanıcılarının yanındadır. Böylece okey siteleri mobil kullanıma uygun hale getirilmişlerdir. Mobil sisteme uyarlanmalarının yanı sıra kullanıcılara ücretsiz olarak mobil uygulamalar da çıkarılmıştır. Kullanıcılar ister mobil cihazlarından online olarak okey oynayabilmekte isterlerse de uygulamalar üzerinden hareket edebilmektedir. İki mobil olanak da kaliteli olduğu için kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır.

okey oyunu oynamak

Bunu Paylaş

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

Okeyy.NET © 2018. Tüm Hakları Saklıdır. Bu Sayfada 84 sorgu 0,142 saniyede oluşturuldu.