1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Chrome Npapi Tamamen Kaldırıldı!
okey oyna

Kötü haber yeni güncelleme ile geldi. Artık Google Chrome tarafından desteklenen Npapi desteği kaldırıldı ve chrome://flags/#enable-npapi yazarak artık düzeltemeyceksiniz. Google, Nisan 2015’te yayınlanan Chrome Sürüm 42’den itibaren Java gibi NPAPI tabanlı eklentileri konfigüre etmeye yönelik fazladan bir adım eklemişti. Artık bu konfigürasyonuda kaldırarak tamamen Npapi destekgini kaldırıldı. Yani Chrome’de Okey vb Java oyunları oynanamayacak. Chrome yerine Firefox, Internet Explorer ve Opera’yi daha uzun vadeli seçenekler olarak tavsiye ederiz. Operadan girmenizi tavsiye ediyoruz.

Google Chrome’nin resmi sitesinden yazılan yazı aynen şu şekildedir.

Görüntülemeye çalıştığınız, eklentiye dayalı içerik Chrome’da çalışmıyor

Eklentiler, önceden tarayıcılara ekstra özelliklerin eklenmesine olanak tanıyordu. Web sitesi oluşturucuları artık bu özelliklerin çoğunu, HTML5 kapsamında varsayılan olarak daha güvenli bir şekilde sitelere dahil edebiliyorlar. Bu eklentilere yönelik Chrome desteği 1 Eylül 2015’te sona ermiştir.

NPAPI eklentileri neden artık çalışmıyor?

Geçmişte pek çok uzantı, NPAPI adlı eski bir sistem kullanılarak geliştirilmişti. Bugünse, NPAPI eklentileri daha az sitede kullanılıyor ve bunlar sık sık web sitelerinde güvenlik riskleri oluşturuyor.

Chrome ile taramayı daha güvenli, daha hızlı ve daha kararlı hale getirmek için 1 Eylül 2015’ten itibaren NPAPI eklentilerine izin vermeyi durdurduk.

Silverlight, Java ve Unity dahil olmak üzere NPAPI kullanan eklentiler çalışmayacaktır. NPAPI eklentisi kullanan bir web sitesini kullanmak isterseniz farklı bir web tarayıcısı kullanmanız gerekecektir.

PPAPI eklentileri çalışmaya devam ediyor

Pepper API (PPAPI) adı verilen daha yeni, daha güvenli bir sistemi kullanan eklentiler çalışmaya devam edecektir. Bu, Chrome ile birlikte gelen Adobe Flash gibi eklentileri kapsar. Chrome ile gelen PPAPI eklentileri, Chrome ile birlikte güncellendiğinden ekstra bir şey yüklemeye gerek yoktur. Java çalışmıyor chrome, chrome npapi çalışmıyor, chrome java calismiyor

Flash sorunlarını düzeltme

Flash çalışmıyorsa sorunu düzeltmek için aşağıdaki çözümleri deneyin:

1. Adım: PPAPI eklentilerini açın.

  1. Chrome’u açın.
  2. Üstteki adres çubuğuna chrome://plugins yazın ve Enter‘a basın.
  3. Ayrıntılar‘ı tıklayın.
  4. Aşağı kaydırarak “Adobe Flash Player”a gidin.
  5. “Tür: PPAPI”nin altında, Etkinleştir‘i tıklayın.

2. Adım: Chrome’un güncel olduğundan emin olun Adobe Flash Player’ı Chrome’da otomatik olarak alırsınız ve bu eklenti, Chrome ile birlikte güncellenir.

3. Adım: Adobe Flash Player’ı manuel olarak güncelleyin.

  1. Chrome’u açın.
  2. Üstteki adres çubuğuna chrome://components yazın ve Enter‘a basın.
  3. “pepper_flash” altında, Güncellemeleri denetle‘yi tıklayın.

Silverlight, Java ve Unity dahil olmak üzere NPAPI kullanan eklentiler çalışmayacaktır.

NPAPI eklentileri Chrome 42 ve sonraki sürümlerde çalışmıyor

Bunu paylaş:

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

3 Eylül Perşembe 2015 tarihinde eklendi, 5.479 kez görüntülendi.

Yorumlar

Okeyy.Net

Bu Sayfada 261 sorgu 0,650 saniyede oluşturuldu. Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarından okey oyna gibi kelimelerde arama yaparak sitemize ulaşabilirsiniz. Okey nokta net sitesi olarak okey oyunu sizleri buluşturmaktan şeref duyarız. Okey hakkında bilmeniz gerekenler aslında çok basit. Html5 okey oyunumuz tüm platformlarda çalışmaktadır. Yani ister cep telefonunuzdan ister, ipad/tablet pc'lerinizden ve istersenizde bilgisayardan oyunumuzu oynayabilirsiniz.okey oyna 'den fazla salonlarımız ile sizlere okey hizmeti vermekten gurur duyuyoruz. Sitemiz her zaman kullanıcılarını düşünen ego sorunu olmayan bir yetişkin sitesidir. - Okeyy.NET