1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Chrome Npapi Tamamen Kaldırıldı!
okey oyna

İnternetten okey oynamak için bilgisayarlarda bir takım eklentilerin bulunması gerekmektedir. Eklentiler ise ancak tarayıcılar ile uyumlu bir şekilde çalıştığında işe yaramaktadır. Online okey oyunları için önemli eklentilerden olan Npapi Chrome güncellemelerinden sonra tamamen kullanılmaz hale gelmiştir.

Chorome Npapi sorunu geçmiş zamanda bir takım adımların atılması neticesinde kolaylıkla ortadan kalkan problemlerden biri olarak görülmekteydi. Ancak son yapılan otomatik güncelleme neticesinde Chrome üzerinden java desteği ile oynanan tüm oyunlar onanamaz hal almıştır. Kullanıcıların bu alanda oyun sistemlerine katışım sağlamaya devam edebilmeleri için sektörde yer alan diğer internet tarayıcılarını kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

Npapi Eklentileri Hakkında

Online oyunların çalışmasını sağlayan Npapi eklentisi sayesinde oyun erişimleri sorunsuz şekilde gerçekleştirilebilmekteydi. Ancak Chrome gibi tarayıcılar artık sistemlerinde farklı şekillerde ilerleme kaydetmeyi tercih etmektedir. Chrome güncellemeleri ile bu durumdaki net tavrını kesin olarak ortaya koymuştur. Bundan sonra tarayıcı üzerinden sadece Html5 formatında online oyun erişimleri sağlamak mümkün olacaktır. Desteğini geri çekmesinden sonra oyun sitelerinin teknik altyapı uyumluluğu konusunda değişik atılımlar yapması beklenmektedir. Kullanıcılar artık Chrome üzerinden java destekli oyun sitelerine bağlanmak istediklerinde eklentinin uyumlu olmadığına dair bir uyarı mesajı görecekleri bilinmektedir.

Npapi Eklentileri ve Flash Sıkıntıları

Chrome üzerinden online oyunlara bağlanılmamasının tek nedeni Npapi eklenti sorunu değildir. Bu sorunun altında yatan farklı sebepler de bunabilmektedir. Öncelikle tarayıcının sistemi otomatik güncellemeye uyumludur. Ancak farklı sebeplerden ötürü bireysel onaylar neticesinde de güncellemelerin yapılması gerekebilmektedir. Bu gibi durumlarda tarayıcıların sürümleri güncel olmayan kullanıcılar oyun erişimi sağlayamamaktadır. Siz de sorun yaşadığınızda işe tarayıcınızın güncel olup olmadığını kontrol ederek başlayabilirsiniz. Bazı durumlarda ise flash player etkinliğinin olmaması oyun bağlantılarına mani olmaktadır. Bu gibi sorunlar ile karşılaşıldığı durumlarda ise Chrome ayarlar bölümünden PPAPI sisteminin etkin hale getirilmesi gerekmektedir. PPAPI sistemini halen destekleyen Chrome, aslen kullanıcılar için büyük bir yıkım yaratmamıştır. Siz de sorunlarına yönelik çözüm adımlarını en doğru şekilde izleyerek online okey salonlarına zaman fark etmeksizin giriş yapmaya ara vermeden devam edebilirsiniz.

Bunu Paylaş

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

Okeyy.NET © 2018. Tüm Hakları Saklıdır. Bu Sayfada 86 sorgu 0,582 saniyede oluşturuldu.