1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oylama Yap)
Maynet Okey
okey oyna

Okey oyunları insanlığın sosyalleşme ihtiyacına talep olarak asırlar önce doğmuş bir taş oyunudur.Asıl atası domino olan okey, Çin Uygarlığından dünyaya göç, savaş gibi çeşitli sebeplerle yayılmış ve insanların her dönemde oynamaktan keyif aldığı bir oyundur. Ülkemizde de hala çok sevilen okey oyunu 4 kişiyle birlikte bir masa etrafında taşlarla oynanır. Okey oynamak için sizden başka 3 kişiye daha ve ıstakalara, bir de taşlara sahip olmanız gerekir. Bazen bunlara sahip olmadığınız ya da bir 4. bulamadığınız zamanlar olabilir. İşte böyle durumlarda sakın üzülmeyin! Artık maynet okey var!

Web dünyasının gittikçe daha da ilerlediği bu dönemde insanlar artık birbirleriyle oyun oynamak için sanal iletişim araçlarını kullanıyorlar. Biz de bu talep doğrultusunda sadece sizler için bir okey sitesi kurduk. Artık gerçek taşlara bile ihtiyacınız olmadan istediğiniz zaman istediğiniz yerden canlı okey oyunlarına katılabilir ve keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Aynı zamanda sohbet de edebileceğiniz oyun odalarımız tamamen ücretsiz!

Maynet Okey Nasıl Oynanır?

Sitemize kayıtlı değilseniz, oyun odalarımıza giriş yaparken kayıt ekranına yazacağınız “nick” ile çok kolay bir şekilde üye olabilir ve sürekli aynı adla oyun odalarımızda oyun oynayabilirsiniz. Böylece, arkadaşlarınızı kaybetmeden oyun oynayabilir ve hatta yeni arkadaşlıklar bile edinebilirsiniz. Bildiğiniz gibi, Okey’e her zaman bir 4. gerekir! Henüz üye olmak istemiyorsanız, Misafir olarak giriş yapabilir, herhangi bir hizmetten yoksun kalmadan okey oynayabilirsiniz. Ama unutmayın, bir kez oynamak asla yetmeyecektir, oyun arkadaşlarınızı kaybetmek istemiyorsanız, üye olarak devam edebilirsiniz.

Bedava oyun oynayabileceğiniz sitemizde, oyunu oynarken yalnızca kendinizi temsil edersiniz. Ayrıca, gösterge kullanılıp kullanılmayacağı, kaçtan puandan düşüleceği gibi bazı kurallara karar verebilir ve menüden ayarlayabilirsiniz. Oyunda ilk başlayan kişiye 15, geri kalan oyunculara ise 14 taş dağıtılır. Taşları ıstakanın üzerinde fare ile kolayca kontrol edebilirsiniz. İlk 15 taşı alan oyuncu, herhangi bir taş seçmeden sağındaki oyuncuya bir taş atar. Sıranın geçtiği diğer oyuncu ise ister o taşı kullanır, isterse de yerden bir taş çekebilir. Oyun bu şekilde her seferinde sağ tarafa doğru, bir kişi elindeki taşları tamamlayıncaya kadar devam eder.

Farklı versiyonları da olan okey oyununda uzmanlaştıysanız eğer 101 Okey’i deneyebilirsiniz. 101 Okey de okeyin farklı bir türüdür ve iskambil kağıtlarıyla oynanan 51 oyununa çok benzer.

Bunu Paylaş

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

Okeyy.NET © 2018. Tüm Hakları Saklıdır. Bu Sayfada 84 sorgu 0,811 saniyede oluşturuldu.