Java neden açılmıyor?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (8 oy, ortalama: 4,38 / 5)
Java neden açılmıyor?
okey oyna

Java neden açılmıyor

Son günlerimizde google chrome npapi destegini kaldırmasından dolayı java ve benzeri eklentiler ile oynadıgım oyunlara girememekde hatta bilglisayarının bozuk olduklarını düşünen insanlarımız mevcut. Sizleri bilgilendirmek amaçlı bu makaleyi yazmayı uygun gördüm. Java oyunlarına girememenizin asıl sebebi Chrome Npapi kapalı olmalısıdır. Eskiden Chrome yüklediğimizde zaman Npapi açık bir şekilde kurulurdu. Artık normal ayarları ile yüklendigi zaman kapali olarak yükleniyor ve sanırım Eylül ayında Npapi tamamen kaldırılcak ve Java okey oyunlarına giremeyeceksiniz Chrome ile.

Java nasıl açılır?

Google chrome npapi destegini daha önce resimli ve videolu olarak baska makalelerimizde belirtmiştik.

Chrome Java açma resimli anlatımiçin tıklayın!

Chrome Java açma VİDEOLU anlatım için tıklayın!

Başka nerden Java oyunları açılır?

Java neden açılmıyor sorumuzu yukarda dilimizin döndüğü kadar açıklamaya çalıştık. Şimdide Chrome için alternatifler sunalim size her zaman ki favorim her bilgisayarda var olan

  1. Internet Explorer: Java konusunda hiç sıkıntı yaşatmaz ama günümüz teknolojisini biraz yavaş takip ediyor explorer o yüzden tercih etmeye bilirsiniz.
  2. Opera: Oldukca hızlı ve kullanışlı bir tarayıcı olup Chrome’dan sonra düşünülebilir. Java gibi yazılımlarda hiç sıkıntı yaratmaz direk açar.
  3. Mozilla Firefox: Yabancı olmadıgımız oldukca hızlı ve kullanışlı bir tarayıcıdr. Java için biraz sıkıntı yaratabilir ama kısa zamanda onu da çözersiniz eminim :)
  4. Yandex: Chrome ile nerdeyse aynıdır zaten yazılımlarıda Chromium ‘dan geliştirilmiştir. Hızlı basit sıkıntısızdır.

Bu dört tarayicinizdan şaşmamanız önerilir. Sorun ve sıkıntılarınızı aşşağıdan yorum yaparak bildire bilirsiniz.

Bunu paylaş:
Yorumlar

Etiketler:

Sayfa başına git