1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (17 oy, ortalama: 1,47 / 5)
Google Mülteci ve Göçmenler için Bağış Topluyor
okey oyna

Google Mülteci ve Göçmen Sorumluluğu

Google Mülteci ve Göçmenler için Bağış Topluyor. Google ana sayfasında gordugunuz bağış butonu ile ilgili google one to day sayfasında yazan yazı şu şekildedir.

Bağışınızın etkisini iki katına çıkarmak için biz de aynı miktarda katkıda bulunacağız

Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika, 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana dünyanın gördüğü en büyük mülteci ve göçmen kriziyle karşı karşıya. Google, ön saflarda insani yardım sağlayan kuruluşlara 1 milyon € bağışladı ve sizi bugün bağış yaparak bize katılmaya davet ediyoruz.

1:Eşleşme

Katkınızın etkisini iki katına çıkarmak için Google, dünya genelinde toplanan ilk 5 milyon € ‘ya kadar sizden gelen her bağışa karşılık aynı tutarda bağışta bulunacak ve böylece sizinle birlikte, yardım çalışmalarını rahatlatmak amacıyla 10 milyon €’ya kadar bağış toplayacağız.

Bağışınız doğruca Network for Good’a gidecek ve daha sonra, mültecilere ve göçmenlere yardım sağlayan dört sivil toplum kuruluşuna dağıtılacaktır. Bu sivil toplum kuruluşları, sığınma, yiyecek ve suyun yanı sıra tıbbi bakımı kapsayan temel yardımların sağlanmasına yardımcı olmakta, ayrıca güvenlik ve insan hakları konularında ihtiyacı olanlarla ilgilenmektedir. Google tüm işlem ücretlerini karşılayacaktır. Böylece, bağışınızın tamamı en çok ihtiyaç duyulan yere ulaşacaktır.

BAĞIŞLARI AKTARDIĞIMIZ KURULUŞLAR

Fotoğraf

Sınır Tanımayan Doktorlar

Mültecilere psikolojik yardımdan hayat kurtarıcı beslenmeye kadar her konuda destek sunar. Buna, mülteci kamplarında hastaneler kurma, kadınların güvenli bir şekilde doğum yapmalarına yardımcı olma ve içme suyuna erişim sağlama gibi yardımlar dahildir.

DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN

Fotoğraf

Uluslararası Kurtarma Komitesi

Yunanistan sahillerine ulaşan mülteciler ve Afganistan, Suriye ile bunların komşu ülkelerindekiler için insani yardım sağlamanın yanı sıra her yıl binlerce mülteciyi ABD’ye yerleştirir.

DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN

Fotoğraf

Çocukları Kurtarın Vakfı

Mülteci çocukların güvenliğini sağlamak için çalışır ve yaşamlarını sürdürmeleri için yiyecek, barınma araçları ve ailelerin sağlıklı olması için gerekli malzemeleri sağlar.

DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN

Fotoğraf

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği

Suriyeli mültecilere koruma, barınma, yiyecek, su ve tıbbi bakım gibi hayat kurtaran yardımlar sağlar ve mültecilerin kaydolabilecekleri kabul merkezleri kurar.

DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN

 

Google bunu neden yapıyor?

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da yaşanan türden krizlerle karşı karşıya kalındığında, hepimiz yardım etmek için bir şey yapmak isteriz. Ön saflarda harika işler yapan kuruluşları belirledik ve kullanıcılarımızın bağış yapmalarını ve bu kuruluşların çabalarına destek vermelerini kolaylaştırmak istedik. Daha fazla bağış yapılmasını teşvik etmek için biz de bağışlar kadar katkıda bulunuyoruz (toplam 5 milyon €’ya kadar olan kullanıcı bağışı için).

Para nasıl kullanılacak?

Tüm kullanıcı bağışları, Sınır Tanımayan Doktorlar, Uluslararası Kurtarma Komitesi, Çocukları Kurtarın Vakfı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği arasında eşit bir şekilde bölünecektir. Sağlanan fon, mültecilere ve göçmenlere acil yardım sağlamak için kullanılacaktır.

Network for Good nedir? Bağışım neden doğruca oraya gidiyor?

Google, bağışçı tavsiyesi ile yapılan fonlamalarda bir sektör lideri olan Network for Good ile iş ortaklığı yapmaktadır. Netword for Good, Google’ın talebi üzerine bağışların toplanmasını ve dağıtılmasını sağlamaktadır. Katkılarınızın tamamı dört sivil toplum kuruluşuna gönderilecektir (işlem ücretleri Google tarafından karşılanacaktır). Network for Good, alındıktan sonra bağışlar üzerinde münhasır yasal denetime sahiptir.

Bağış yaptığımda sivil toplum kuruluşlarıyla hangi bilgileri paylaşıyorsunuz?

Bağış yaparken, kimliğiniz veya iletişim bilgileriniz dahil hiçbir kişisel bilginizi sivil toplum kuruluşlarıyla paylaşmayız.

Kaç kez bağış yapabileceğimle ilgili bir sınırlama var mı?

Hayır, siteyi tekrar ziyaret edip istediğiniz sayıda bağış yapabilirsiniz. Hedefimize ulaşıncaya kadar bağışınıza karşılık aynı tutarda katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Bağışım vergiden düşülebilir mi?

Google’dan bir onay e-postası alacaksınız. Bu e-postayı, bağış makbuzunuz olarak kullanabilirsiniz. Bağışınızın vergiden düşülüp düşülemeyeceğini belirlemek için lütfen yerel vergi düzenlemelerinizi kontrol edin.

Bağışımın, aynı miktarda katkı yapma kampanyanıza dahil edileceğinden nasıl emin olabilirim?

Bağışınızı bu site üzerinden yaparsanız bağışınız, dünya çapında 5 milyon €’ya kadar yapılacak bağışlar için Google’ın katkıda bulunacağı toplama dahil edilir. Diğer siteler üzerinden yapılan bağışlar için katkıda bulunamayız.

Bir Google Hesabım yoksa yine de bağış yapabilir miyim?

Evet, doğrudan sivil toplum kuruluşlarının siteleri üzerinden bağış yapabilirsiniz: Sınır Tanımayan Doktorlar,Uluslararası Kurtarma Komitesi, Çocukları Kurtarın Vakfıve UNHCR. Ancak, bu durumda Google, bağışınıza karşılık gelen katkıyı sağlayamaz.

Diğer kuruluşlara bağış yaparsam yine de bağışım için katkıda bulunulur mu?

Geçmişte gösterdikleri güçlü performansları ve halihazırda yürüttükleri yardım çalışmaları nedeniyle desteğimizi bu dört sivil toplum kuruluşuna yönlendirmeyi seçtik. Diğer kuruluşlara yapılan bağışlar için katkıda bulunmayacağız.

Bağışlar için aynı miktarda katkıda bulunmaya ne kadar devam edeceksiniz?

Google, bu site üzerinden yapılacak 5 milyon €’ya kadar olan kullanıcı bağışı için aynı miktarda katkıda bulunacaktır.

Alıntı: Google Mülteci ve Göçmen Sorumluluğu

Bunu Paylaş

Önceki yazımız ->

Okeyy.NET © 2018. Tüm Hakları Saklıdır. Bu Sayfada 85 sorgu 0,304 saniyede oluşturuldu.