1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (8 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Donmayan Okey Oyna
okey oyna

Online sistemler üzerinden oynana okey, kullanıcılarına pek çok farklı kolaylık ve yenilik yaşatmaktadır. Ancak oyunların belli zaman dilimlerinde sıkıntılar ortaya çıkardığı da bir gerçektir. Okeyde donma sorunu bireylerin karşılaştıkları sıkıntılar arasında en çok rastlanandır.

Kullanıcıların bu sorunla ilk zamanlarda karşı karşıya kalmadıkları bilinmektedir. Ancak zaman içerisinde özellikle oyun ilerlediğinde belli kasmalar yaşanmaya başlanmaktadır. Taşın size geldiğini görmemeniz, attığınız taşın yandaki oyuncuya geçmemesi ya da seri oynamanız konusunda uyarılar almanız okey oyununun donmasından kaynaklanmaktadır. Peki, oyunun donmasının önüne geçmek mümkün müdür?

Okeyde Kasma Sorunu

Donan okeyler, hem bireylerin hem de aynı masada oturan rakiplerinin sıkıntı yaşamalarına neden olmaktadır. Okeyde kasma sorunu bazı teknikler ile çözülebilmektedir. Ancak bu alanda öncelikle kullanılan cihazın uygunluğu kontrol edilmektedir. Gerekli kapasiteye sahip olmayan cihazlar ile site bağlantısı kurmaya çalışmak yetersiz kapasiteden ötürü donmaya neden olabilmektedir. Donma yaşanmasına neden olan durumlardan bir diğeri de tarayıcıların reklamlarıdır. Oyunlar sırasında dikkat ederseniz ekran üstlerinde, altlarında ya da kenarlarında farklı reklamlar görebilirsiniz. Bu tip reklamlar tarayıcıların yavaş çalışmasına neden olmaktadır. Yavaş çalışan sağlayıcılar ise oyunun kasmasına ve donmasına yol açmaktadır. Bu yüzden donma sorununun çözümü için tarayıcınızın reklam ayarlarını değiştirmek de kalıcı bir çözüm önerisi olarak sunulabilmektedir.

Kesintisiz Okey Nasıl Oynanır?

Bireylerin donmayan okey oynamak için bazı durumlarda yapmaları gereken tek şey iyi bir site seçimidir. Çünkü bazı durumlarda yukarıda sayılan nedenlerin herhangi birinin görünmemesi bile donma sorunlarının yaşanmasına neden olabilmektedir. Önerilerimiz neticesinde de donma sorunlarının devam etmesi, kullanıcıların kalitesiz bir sitede oyun oynamaya çalıştıklarını göstermektedir. Her okey sitesinin kendine has bir yazılımı vardır. Yazılım konusunda gerekli olan teknik sistemi aktive etmeyen siteler, donan siteler listesine girmektedir. Kapasitesi geniş olan okey siteleri en yoğun oldukları ya da tüm odaları dolu oldukları zamanlarda bile donarak, kullanıcıların çileden çıkmasına neden olmamaktadır. Sayılan nedenler yüzünden hem kesintisiz hem de donmadan okey oynayabilmek için en iyi sitelerden herhangi birine üye olabilirsiniz.

Bunu Paylaş

Önceki yazımız ->

Okeyy.NET © 2018. Tüm Hakları Saklıdır. Bu Sayfada 82 sorgu 0,125 saniyede oluşturuldu.