İnternetde Okey Oyunu

İnternetde Okey Oyunu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Oylama Yap)

Okey oyunu, yüz altı adet taş, 4 adet ıstaka ve bir adet zarla beraber maksimum dört oyuncu ile oynanan bir oyun türüdür. Dört farklı kırmızı, siyah, mavi, sarı renklerinden oluşan ve her seride bir ile başlayıp on üç sayısına kadar dizili taşlar kullanılmaktadır. Taşlar oyunculara dağıtılırken her oyuncuya on dört taş verilmektedir, oyuna başlayacak ilk oyuncuya ise on beş taş verilir. Oyunda zar atılarak okey belirlenir, okey oyun sırasında eksik taş yerine kullanılabilmektedir. Dağıtılan on dört taşın seri olarak(aynı renk 1,2,3) veya farklı renklerde aynı sayıların dizilimi (4,4,4) ve son olarak çifte giderek( aynı renkte 1,1; 2,2) taşlarını ilk tamamlayıp bitiren oyunu almış olur ve diğerlerinin hanelerinden puanlar eksilir, puanı biten oyunu kaybetmiş olur. Okey teke tek oynanabildiği gibi eşli olarak da oynanmaktadır.

Okey oyunu evde oynanabildiği gibi internet üzerinde bazı oyun sitelerinde de oynanabilmektedir. Bu sitelerde sosyal ağlar (facebook vs.) üzerinden arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz gibi özel olarak belirlenen sitelere üye olarak sitenin diğer üyeleri ile okey oynama şansınız vardır. Çoğu okey oyun sitesi ücretsiz olsa da bazı siteler üyelik için belli bir miktar ücret talep etmektedir. Oyun sitesine kayıt olduktan sonra giriş yaparak puanınıza uygun salonları seçebilir oyuncusu eksik masalara oturarak bu keyifli oyuna başlayabilirsiniz. Oyun sitesinde rakiplerinizi yendikçe puanlarınız artarak devam edecektir.

İnternet üzerinden okey oynarken birçok kişiye ulaşabilir karşılıklı iletişim kurarak rakip veya eşli oyunlar oynayabilirsiniz. Boş zamanlarınızı değerlendirmek ve bu zamanı eğlenceye çevirmek için güzel bir fırsat. Yeni arkadaşlıklar kurabilir veya kendi arkadaşlarınızla internet üzerinden sohbet ederek okey oynayabilirsiniz. Okey oyunu oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamanız mümkün olmayacaktır.

Yorumlar

Etiketler:

Sayfa başına git