1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oy, ortalama: 4,00 / 5)
İnternetde Okey Oyunu
okey oyna

Okey oyunu, yüz altı adet taş, 4 adet ıstaka ve bir adet zarla beraber maksimum dört oyuncu ile oynanan bir oyun türüdür. Dört farklı kırmızı, siyah, mavi, sarı renklerinden oluşan ve her seride bir ile başlayıp on üç sayısına kadar dizili taşlar kullanılmaktadır. Taşlar oyunculara dağıtılırken her oyuncuya on dört taş verilmektedir, oyuna başlayacak ilk oyuncuya ise on beş taş verilir. Oyunda zar atılarak okey belirlenir, okey oyun sırasında eksik taş yerine kullanılabilmektedir. Dağıtılan on dört taşın seri olarak(aynı renk 1,2,3) veya farklı renklerde aynı sayıların dizilimi (4,4,4) ve son olarak çifte giderek( aynı renkte 1,1; 2,2) taşlarını ilk tamamlayıp bitiren oyunu almış olur ve diğerlerinin hanelerinden puanlar eksilir, puanı biten oyunu kaybetmiş olur. Okey teke tek oynanabildiği gibi eşli olarak da oynanmaktadır.

Okey oyunu evde oynanabildiği gibi internet üzerinde bazı oyun sitelerinde de oynanabilmektedir. Bu sitelerde sosyal ağlar (facebook vs.) üzerinden arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz gibi özel olarak belirlenen sitelere üye olarak sitenin diğer üyeleri ile okey oynama şansınız vardır. Çoğu okey oyun sitesi ücretsiz olsa da bazı siteler üyelik için belli bir miktar ücret talep etmektedir. Oyun sitesine kayıt olduktan sonra giriş yaparak puanınıza uygun salonları seçebilir oyuncusu eksik masalara oturarak bu keyifli oyuna başlayabilirsiniz. Oyun sitesinde rakiplerinizi yendikçe puanlarınız artarak devam edecektir.

İnternet üzerinden okey oynarken birçok kişiye ulaşabilir karşılıklı iletişim kurarak rakip veya eşli oyunlar oynayabilirsiniz. Boş zamanlarınızı değerlendirmek ve bu zamanı eğlenceye çevirmek için güzel bir fırsat. Yeni arkadaşlıklar kurabilir veya kendi arkadaşlarınızla internet üzerinden sohbet ederek okey oynayabilirsiniz. Okey oyunu oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamanız mümkün olmayacaktır.

Bunu paylaş:

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

18 Haziran Çarşamba 2014 tarihinde eklendi, 1.739 kez görüntülendi.

Yorumlar

İlginizi Çekebilecek Benzer İçerikler

Okeyy.Net

Bu Sayfada 250 sorgu 0,176 saniyede oluşturuldu. Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarından okey oyna gibi kelimelerde arama yaparak sitemize ulaşabilirsiniz. Okey nokta net sitesi olarak okey oyunu sizleri buluşturmaktan şeref duyarız. Okey hakkında bilmeniz gerekenler aslında çok basit. Html5 okey oyunumuz tüm platformlarda çalışmaktadır. Yani ister cep telefonunuzdan ister, ipad/tablet pc'lerinizden ve istersenizde bilgisayardan oyunumuzu oynayabilirsiniz.okey oyna 'den fazla salonlarımız ile sizlere okey hizmeti vermekten gurur duyuyoruz. Sitemiz her zaman kullanıcılarını düşünen ego sorunu olmayan bir yetişkin sitesidir. - Okeyy.NET