1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (15 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Doğru Makyaj Teknikleri
okey oyna

Makyaj kesinlikle bir kadın için vazgeçilmez konulardan bir tanesidir. Ancak etrafınıza baktığınız da acaba ciddi anlamda kaç kadın gerçekte makyaj yapmayı biliyor. Makyaj yapmak becerisi isteyen ve de tekniğine uygun bir şekilde yapıldığında bir bayanı olduğundan da güzel gösteren en önemli konulardan biridir. Yüzünüze yapacağınız küçük bir dokunuşla yüzdeki tüm kusurların kapanmasına neden olabilir ve hatlarınızın da daha belirgin hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Peki, doğru makyaj teknikleri nasıl uygulanır?

NEMLENDİRİCİLER

Öncelikli olarak yüzünüz için mutlaka nemlendirici kullanmanız gerekiyor. Bunu da seçerken cildinizin tipine uygun olanı bulmalısınız. Cilt her daim ılık su ile yıkanmalı ve yıkama işlemi tamamlandıktan sonra nemlendirici kullanılmalıdır. Nemlendiricileri gelişi güzel bir şekilde sürmek yerine onu oval hareketlerle cildinize yaymalısınız. Bunun nedeni ise cildiniz makyaj sonrasında parlama yapmayacaktır.  Diğer bir etkisi ise makyajınızın akmamasını sağlar.

makyaj teknikleri

KAPATICILAR

Kapatıcılar da aynı öneme sahip olan diğer bir unsurdur. Cildinizin rengi ile aynı tonda bir kapatıcı kullanmanız gerekiyor ve bunu da uygularken ince bir tabaka halinde sürmelisiniz. Eğer ki cildinizle aynı tonda bir kapatıcı kullanırsanız makyajınızın güzel görünmesini sağlarsınız. Hatta gözaltı morlukları ve torbalanmalarını dahası sivilcelerinde ve lekelerin kapatılmasını ancak bu şekilde sağlayabilirsiniz.

dogru makyaj teknikleri

FONDOTEN

Fondoten seçerken biraz daha esnek olabilirsiniz. Yani cildinizi bir açık ya da koyu tonu olabilir.  Ama çok koyu tonlardan da uzak durun. Çünkü bu kez makyajınızla renk farkı olabilir bu da dışarıdan bakıldığında rahatsızlık verir. Fondoteni kullanırken yumuşak bir sünger seçmeye gayret edin çünkü bu şekilde cildinizde eşit bir şekilde dağıtabilirsiniz.

PUDRA

Pudra mutlaka kullanmak zorundasınız. Ama ipek olanı öneriyoruz çünkü kalın olmayacaktır. İpek pudrayı kalın bir fırça ile cildinize uygulayın çünkü bu sayede eşit bir şekilde yayabilirsiniz.

İşte makyaj teknikleri yukarıda bahsettiğimiz konular eşiğinde doğru bir şekilde yapıldığında tamamlanmış olur. Ancak daha fazla ayrıntıya ulaşmak istiyorsanız o zaman size https://www.ciltvekadin.com/konu/makyaj-teknikleri/ sitesini öneriyorum. Çünkü site içerisinde makyaj konularına ait birçok bilgi yer alıyor. En doğru bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : www.ciltvekadin.com

Bunu Paylaş

Önceki yazımız ->

<- Sonraki Yazımız

Bu Sayfada 30 sorgu 0,140 saniyede oluşturuldu. Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarından okey oyna yada okey net gibi kelimelerde arama yaparak sitemize ulaşabilirsiniz. Okey nokta net - Okeyy.NET En Hızlı Normal Okey - Okey Sitesi